США сумніваються в доброчесності переможців конкурсу в новий Верховний Суд України

Кандидатури переможців розгляне ВРП, а потім передасть на затвердження президентові Петру Порошенку

У понеділок, 31 липня, у посольстві США в Україні заявили, що доброчесність багатьох суддів нового Верховного суду України викликає сумніви. Про це повідомило посольство на своїй сторінці у мікроблозі Twitter.

«Кілька сильних кандидатів потрапили до складу Верховного Суду, але все ж добропорядність багатьох із них викликає сумніви», - йдеться в повідомленні.

У посольстві вважають, що Вища рада правосуддя повинна окремо розглянути кожну кандидатуру перед її затвердженням і передачею на підпис президенту.

Як повідомлялося, 28 липня Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) оприлюднила переможців конкурсу на посаду суддів нового Верховного суду і за підсумками конкурсного відбору направить до Вищої ради правосуддя рекомендації по 120 кандидатам про призначення їх суддями відповідних касаційних судів у складі Верховного Суду - адміністративного, господарського , кримінального і цивільного, по 30 суддів в кожному з перерахованих судів.

Кандидатури переможців розгляне ВРП, а потім передасть на затвердження президентові Петру Порошенку.

Коментуючи результати конкурсу, президент Петро Порошенко заявив, що це тільки початок оновлення судової системи і закликав депутатів ухвалити всі необхідні зміни до процесуальних кодексів.

Водночас, новий Верховний Суд на 80% складається із представників старої судової системи, а кожен четвертий представник ВСУ отримав негативний висновок Громадської ради доброчесності (ГРД).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук