США занепокоєні політикою України щодо СОТ

Володимир Балита, 2 грудня 20126792
США занепокоєні політикою України щодо СОТ
фото vsemisto.info

У Сполучених Штатах Америки висловлюють занепокоєння тим, що намір України переглянути мита в межах Світової організації торгівлі (СОТ) може підірвати багатосторонні торговельні відносини.

Як повідомляється на веб-сайті торгового представника США, таку позицію озвучив торговий представник США Рон Кірк 30 листопада на зустрічі з міністром закордонних справ України Костянтином Грищенком, пише Інтерфакс-України.

"Посол Кірк висловив сильне занепокоєння США щодо запиту України про зміну закріплених мит на більше ніж 350 товарів, на які вона погодилася, коли вступила до Світової організації торгівлі (СОТ) у 2008 році", - наголошується в повідомленні.

Р.Кірк також наголосив, що ця акція безпрецедентна й "може підірвати багатосторонню торговельну систему". "Тому майже всі значні торгові партнери України – понад третина всіх членів СОТ - приєдналися до нас з огляду на таку проблему", - йдеться в повідомленні.

Тим часом торговий представник США і глава МЗС України погодилися продовжувати роботу, щоб збільшити обсяг торгівлі та інвестицій між США та Україною.

За інформацією веб-сайта торгового представника США, на початку листопада Р.Кірк уже висловлював занепокоєння щодо цього питання в листі на ім'я першого віце-прем'єра України Валерія Хорошковського.

22 листопада прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Україна проводить переговори із СОТ про перегляд умов приєднання до СОТ.

"Ми наразі проводимо конкретні переговори й намагаємося знайти компромісні рішення. І я думаю, що ми цього досягнемо", - сказав глава уряду на зустрічі з представниками Федерації роботодавців України, повідомляється на сайті Кабінету Міністрів.

Україна ініціювала перегляд значної кількості позицій щодо приєднання до СОТ.

26 листопада держави-члени СОТ закликали Україну відкликати свою заявку на перегляд тарифних зобов'язань. Відповідну заяву було ухвалено на засіданні Ради з торгівлі.

Україна вступила до СОТ 16 травня 2008 року, ставши 152-м повноправним членом організації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук