США запропонували Україні фрегати для захисту Чорного та Азовського морів

Разом з тим у Військово-морських силах України заявили, що для захисту Азовського моря фрегати не підійдуть

У 2009 році фрегат USS Klakring (FFG-42) типу «Oliver Hazard Perry» заходив у порт Севастополя

Керівництво США направило через військового аташе посольства Сполучених Штатів Америки листа на адресу Міністерства оборони України щодо надання військово-технічної допомоги Збройним силам України, в тому числі для Військово-морських Сил ЗС України, повідомив «Український мілітарний портал».

Серед запропонованого розглядається питання щодо отримання фрегатів типу «Oliver Hazard Perry», які знаходяться у розпорядженні ВМС США та можуть бути передані в рамках програми «Надлишкове майно» (Excess Defense Article).

Цю інформацію також підтвердив командувач ВМС ЗСУ Ігор Воронченко.

«З пропозицією передати кораблі Україні до нас звернулося посольство США, я тільки вчора отримав листа. Але ми поки не прийняли рішення, треба все прораховувати - по підготовці екіпажів, у скільки обійдеться їх експлуатація, ремонт», – зазначив він в коментарі виданню «TheБабель».

Воронченко додав, що Україні потрібна така допомога, оскільки «захист в морі нам треба закривати». Однак фрегати підійдуть для використання в Чорному морі, але в Азовському їх використовувати не можна через велику осадку.

До слова, у 2000-х роках на цих кораблях проходили стажування українські військові моряки, а 25 березня 2009 року до Севастополя заходив фрегат цього типу – USS Klakring (FFG-42).

Фрегати типу «Oliver Hazard Perry» будувалися протягом 1975-2004 років. Крім США вони знаходяться на озброєнні флотів Туреччини, Тайваню, Австралії, Іспанії, Єгипту, Польщі, Бахрейну, Пакистану. Вони можуть бути озброєні 76-мм артилерійськими установками, 20-мм зенітними артилерійськими установками і торпедними апаратами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук