Старе львівське трамвайне депо віддали в оренду на 50 років

Компанія «Lem Station» планує вкласти у ревіталізацію депо близько $7 млн

ЕкономікаОльга Перехрест, 6 вересня 201748071
Старе львівське трамвайне депо віддали в оренду на 50 років
фото Lem Station
Останні півроку у ще невідремонтованому депо проводились різні культурні, ділові та освітні події

Переможцем інвестиційного конкурсу з реконструкції і створення інноваційно-креативного простору в трамвайному депо на Сахарова стало ТзОВ «Lem Station», яке отримало право оренди депо на 50 років. Про це 6 вересня оголосили у Львівській міській раді.

«Довший час тривали дискусії, яким чином це депо мало б отримати новий подих. Концепція цього проекту передбачає, що це буде відкритий простір для всіх. Це буде прохідна територія, куди будь-хто зможе прийти і взяти участь у тій чи іншій події», - зазначив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

На конкурс надійшла лише одна пропозиція, яка й дістала перемогу. Засновниками ТзОВ «Lem Station» є співзасновник ІТ-компанії N-iX Дмитро Косарєв, підприємець та екс-директор ЛКП «Лев» Олег Мацех, ресторатор та співвласник «Kumpel Group» Марк Зархін, співзасновник ІТ-компанії SoftServe Тарас Кицмей, власник готелю «Леополіс» Тарас Добрянський та представник Фінської інвестиційної компанії K.Hartwall Invest Олег Дрінь.

«Ми акцентували увагу й на тому, щоб всю цю територію трамвайного депо облагородили, зробили зручним і комфортним простором для відпочинку, навчання, зустрічей, обміну думок. Надана пропозиція на інвестиційний конкурс задовольняє наші вимоги, які були прописані у документації. Будемо сподіватися, що від концепції до реалізації пройде не багато часу, і що все буде так, як заявлено у пропозиції», - прокоментувала начальниця управління інвестицій та проектів Ольга Сивак.

За попередніми підрахунками управління інвестицій та проектів Львівської міської ради, обсяг інвестицій у реставрацію депо та створення креативного простору може сягнути 7 млн доларів.

За словами Ольги Сивак, «Lem Station» платитиме міськраді протягом 50 років орендну плату за користування комунальним майном у розмірі 5% від оціночної вартості об’єкту.

Кадри з презентації майбутнього проекту Lem Station

Важливою умовою конкурсу було те, що приміщення депо необхідно реставрувати, при цьому зберігши зовнішні форми будівель. Усередині ангарів депо мають бути облаштовані сучасні приміщення. Новий простір на базі депо міститиме зони для роботи, проведення подій, майстерні, дитячий центр, майданчики для автомобільного та велосипедного паркування тощо.
Максимальний термін реконструкції депо – 4 роки. За планом, Lem Station створюватиметься поетапно. За півроку має бути підготовлена технічна документація. Протягом наступних двох років відремонтують два ангари, середній та крайній. Решта будівель реставруватимуть поетапно та вводитимуть в експлуатацію по мірі готовності.

Також нагадаємо, що один з ангарів трамвайного депо орендує Львівський історичний музей для свого музею техніки. Однак раніше Ольга Сивак заявляла про попередні домовленості із музеєм, що той звільнить це приміщення, оскільки заклад фактично не функціонує. Та цей ангар на конкурс не виставлявся.

Нагадаємо, що конкурс з реконструкції депо та створення у ньому інноваційного креативного простору оголосили у липні. Інвестиційний проект передбачав залучення інвестицій для реконструкції будівель та споруд, приміщень у будівлях на вул. Вітовського, 57 і вул. Братів Тимошенків, 4 відповідно до чинного законодавства, умов конкурсу і конкурсної документації з вибору інвестора для реалізації проекту реконструкції трамвайного депо.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук