Верховний суд не зміг ухвалити рішення самоліквідацію

«Старий» Верховний суд України не зміг прийняти рішення про припинення діяльності і свою ліквідацію через відсутність кворуму, повідомив виконувач обов’язків голови ВСУ Василь Гуменюк.

«Сьогодні ми планували провести Пленум про припинення діяльності та ліквідації Верховного суду України в установленому законом порядку... Але так сталося, що один з колег не з'явився. У нас немає кворуму. Якщо немає кворуму, ми не можемо розпочати засідання Пленуму Верховного суду України. Тому це засідання буде проведено пізніше, коли ми знайдемо кворум», – сказав він у коментарі агентству «УНН» в четвер, 21 грудня.

За словами Гуменюка, поки не відомо, чому не прийшов один із суддів.

Також він не уточнив, коли може відбутися наступний Пленум Верховного суду, на якому буде розглядатися питання про ліквідацію суду. Але Пленум, на його думку, не відбудеться, швидше за все, до кінця року.

«Не думаю, що до нового року ми зможемо зібрати кворум», – сказав він.

На засіданні в четвер були присутні тільки 9 суддів ВСУ, а для того, щоб відбувся пленум, має бути мінімум 10.

Старий і новий Верховні суди це дві різні структури. У складі попередника (Верховного суду України) нині, на час передачі справ наступнику, залишилося лише 14 чинних суддів. У новий же суд обирається 120 представників Феміди (113 уже призначені указом президента).

30 листопада головою нового Верховного суду стала Валентина Данішевська.

Новий Верховний суд розпочав роботу 15 грудня. У момент початку роботи нового Верховного суду припиняють функціонування старий Верховний суд, Вищий адміністративний суд, Вищий господарський суд і Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук