Статус Держкіно не зміниться, - міністр культури

Кіноспільноту України стурбували розмови про можливе розформування Державному агентству з питань кіно.

Кінематографісти навіть вийшли до Кабінету Міністрів України на підтримку позиції Мінкультури щодо необхідності залишити статус Держкіно як окремого органу виконавчої влади.

"Коли тривалий час іде інформаційна війна, коли ми говоримо про те, що у кінотеатрах та на екранах телевізорів вкрай необхідно позбутися проросійської пропаганди та низькоякісного "мила" - нам треба мати власний якісний продукт, який би це замінив". - сказав, спілкуючись з мітингувальниками Міністр культури України Євген Нищук.

"Процеси творення кіно є дуже складними, як у художньому, так і суто виробничому плані. Я підтримую позицію Уряду по оптимізації і скороченню багатьох ЦОВВів, але щодо Держкіно - за даних обставин воно має мати вагу самостійності. Звісно, у добрій командній грі та спільності бачень з Мінкультури. 
Я радий сказати, що прем'єр-міністр підтримав мою позицію щодо збереження статусу Держкіно. І, до того ж зацікавився нашою ідеєю по створенню Українського культурного фонду, який би слугував прозорому збору коштів з приватного сектору та інвесторів, а також від лотерей, акцизів та грантів як на кіно, так і на інші значимі культурні проекти".

"Дуже добре, що Держкіно залишився у своєму колишньому статусі, - зазначив також Голова Держкіно Пилип Іллєнко, - це демонструє позитивне ставлення Уряду до кіногалузі, як однієї з основних інструментів об'єднання України. Тому що саме кіно може суттєво змінювати настрої у суспільстві, закладати та будувати вектори націєтворення".

Нагадаємо, що на останньому засіданні КМУ розглядалась Постанова щодо позбавлення статусу окремих органів виконавчої влади та передачі їх повноважень Міністерствам, що їх курують.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук