Сто днів міністра культури

Євген Нищук відзвітував про основні досягнення за три місяці роботи

КультураК.С., 25 липня 20165241
Сто днів міністра культури
фото UA: Перший
Євген Нищук

Міністр культури України Євген Нищук відзвітував про сто днів роботи на посаді міністра. Звіт оприлюднено на сайті відомства.

«Реалії, в яких нині перебуває Україна, потребують негайних дій, тому  окрім формування команди Міністерство культури України зосередилось на реальних справах», - наголосив міністр. Серед оприлюднених досягнень можна виділити три пріоритетні напрямки, на яких зосередився теперішній очільник міністерства.

1. Налагодження діалогу між представниками культурно-мистецького середовища та державними органами:

- створено  «Український інститут книги», як приклад делегування Міністерством культури України функцій з реалізації політики у сфері літератури і читання;

- створено Координаційну раду з питань застосування української мови в усіх сферах суспільного життя України.

2. У рамках затверджених пріоритетів Уряду Міністерством культури:

- запущено Національну система ІККРОМ, що дозволить винести на порядок денний питання реставрації, збереження української реставраційної школи, запровадження новітніх реставраційних технологій.

- підготовлено проект Закону України «Про Український культурний фонд». Це дасть можливість започаткувати новий алгоритм розподілу бюджетних коштів на мистецькі проекти, як для державного, так і для незалежного сектору.

- розпочато виконання Закону України «Про культуру» в частині переходу на контрактну форму. Вироблені нові підходи до закупівлі книжок для бібліотек.

- моніторинг, інвентаризація і оцінка стану наявних культурних закладів на місцях за особистою участю міністра культури України. Вже відвідані 10 областей.

-  запущено проект із адаптації, дослідження та запровадження системи індикаторів ЮНЕСКО в Україні.

- підготовлено концепцію Реєстру предметів культурної спадщини.

- оновлено процедуру розподілу конфіскованих культурних цінностей за участю музейних, архівних та бібліотечних установ.

3. Впровадження принципів культурної дипломатії при реалізації проектів:

- вперше Міністерство курує підготовку до участі України у 68-му Франкфуртському книжковому ярмарку (19-23 жовтня 2016 року).

- вперше унормовано проведення відбору куратора національного культурного проекту для представлення на 57-ій Венеціанській бієнале сучасного мистецтва.

- утворено повноцінне дієве Бюро програми ЄС «Креативна Європа». Його очолила культурний менеджер Ірина Вікирчак.

Нагадаємо, Євген Нищук очолив Мінкульт 15 квітня 2016 року. До того він уже обіймав цю посаду з 27 лютого до 2 грудня 2014 року.  

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук