Строковиків весняного призову відправляти в АТО не будуть

Із квітня до кінця травня триватиме весняний призов до Збройних сил України

СуспільствоІрина Ващишин, 11 квітня 2017, 20:07 780 0

Львівщина цьогоріч має відправити до війська 700 юнаків віком від 20 до 27 років. Як кажуть у військкоматі, понад півтисячі призовників уже набрали. Але у зону АТО ніхто з них не поїде.

Водночас, як розповідають на збірному пункті, не бракує й тих, хто переховується від вручення повісток. Минулоріч за ухиляння від строкової служби відкрили 25 кримінальних проваджень.

«Різні версії: і за кордоном, і працює, і немає, і батьки відкривали двері і казали, що ховають, а ми, щоб шукали. І такі випадки були. На жаль, поліція в таких випадках не працює. Хоча в урядовій постанові чітко сказано: поліція має розшукати призовника і доставити на збірний пункт», – розповів військовий комісар Львівського обласного військкомату Олександр Тіщенко.

Медогляд – перше, що чекає на призовника на збірному пункті.

«Якщо нинішній призовник до призову не здає в школі ніяких нормативів, не займається фізичною підготовкою, сидить за комп’ютером, в основному ходить у китайських кросівках – от і маємо наслідок. Дуже важко знайти повністю здорових хлопців. Якщо раніше були такі, що їх одразу в президентський полк – зараз таких знайти дуже важко, проблематично», – пожалівся начальник медичного відділення Львівського обласного збірного пункту Олександр Куль.

За медичними показниками визначають, у яких військах призовник може служити. Одразу ж на місці їх і розбирають представники частин.

«Головне, щоби він не був сильно замкнутий в собі. Бо, якщо людина замкнута, то вже може виникати питання, що щось йому заважає. Раніше він проходить попередній відбір, а я вже, як представник частини, з огляду на документи, приймаю остаточне рішення – призивати чи не призивати його в свою частину», – пояснив представник військової частини Нацгвардії України Володимир Мацейко.

«Служити в Національній гвардії, мені здається, цікаво, то щось нове. Хочу піти дізнатись, що там, як там. А вдома мені сказали – то твоє рішення, йти чи не йти на службу», – розповів 23-річний призовник Богдан.

До війська тепер призивають на півтора року. З вищою освітою – на рік.

«Ми беремо призовників для того, щоби в тилу вони змінили контрактників. Забити їхні посади, щоби на них були строковики, а всі контрактники пішли на схід», – додав обласний військовий комісар Олександр Тіщенко.

Поміж тим контракт пропонують відразу й призовникам. Але у зону бойових дій їх не беруть. А от обідом армійським годують і на харчах не економлять.

За територіальним принципом більшість призовників залишиться на Львівщині або поблизу. Що ж до дідівщини, в армії її немає вже давно – запевняють військові. Залишилась, кажуть, у Радянському Союзі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук