Суд поновив на посаді звільненого парламентом суддю Конституційного суду Олександра Пасенюка

Верховна Рада два роки не розглядала заяву Пасенюка про відставку, що, за рішенням суду, є порушенням законодавства

Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) поновив на посаді суддю Конституційного Суду Олександра Пасенюка, якого Верховна Рада звільнила з посади в липні 2016 року у зв’язку з досягненням ним пенсійного віку, йдеться в рішенні суду, оприлюдненому 3 травня.

Таким чином, своїм рішенням суд скасував відповідну постанову парламенту від 5 липня. Позов про скасування постанови Пасенюк подав у листопаді 2016 року.

«Позовні вимоги обгрунтовані тим, що внаслідок протиправної бездіяльності Верховної Ради України, яка полягає у нерозгляді протягом двох років заяви позивача про відставку при наявності 36-річного стажу на посаді судді, було порушено його конституційне право на одержання щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці», – зазначено в документі.

Суд встановив, що 23 лютого 2014 року Пасенюк подав до Верховної Ради України заяву про відставку з посади судді Конституційного Суду України (до досягнення 65-річного віку). Однак 24 лютого парламент звільнив його у зв’язку з порушенням присяги.

11 червня 2014 року ВАСУ скасував цю постанову і зобов’язав ВР розглянути заяву Пасенюка від 23 лютого. Іншим своїм рішенням ВАСУ поновив Пасенюка на посаді.

В червні 2014 року Пасенюк повторно подав заяву про відставку на ім’я голови КСУ і спікера ВР. В липні цього ж року голова КСУ Юрій Баулін звернувся до голови Верховної Ради «щодо вжиття заходів, пов'язаних із звільненням позивача з посади судді у відставку по досягненню ним 65 років, граничного віку перебування на посаді судді». Однак парламент звільнив Пасенюка аж через два роки – 5 липня 2016 року. Відтак Пасенюк в листопаді 2016 року попросив ВАСУ скасувати цю постанову, що суд і зробив.

Суд також наголосив, що Верховна Рада своїми діями порушила право судді на відставку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук