Суд, що заборонив SkyUp літати, відсторонив від посади заступницю голови НБУ

Раніше олігарх Ігор Коломойський, який може стояти за рішенням щодо SkyUp, негативно висловився щодо Катерини Рожкової

Катерина Рожкова

Баришівський районний суд Київської області 11 червня ухвалив рішення, яке забороняє Катерині Рожковій виконувати обов'язки першої заступниці голови правління Національного банку України. Про це повідомила прес-служба НБУ.

Рішення суду ще не оприлюднили в Єдиному реєстрі судових рішень, і НБУ дізнався про нього з листа фізособи-учасника судового розгляду.

«Згідно з процесуальним кодексом, рішення суду підпадає під виконання негайно, тобто відразу після отримання. Однак поки що ми не отримували і не були присутні під час винесення будь-якої постанови про заборону членам правління Національного банку здійснювати свої повноваження. Тому ми не можемо стверджувати, що інформація про наявність відповідної постанови відповідає дійсності. Якщо це так, то Національний банк оскаржить її згідно із законом», – йдеться в заяві НБУ.

Крім того, державний регулятор планує звернутися до правоохоронців, якщо виявить ознаки упередженості під час ухвалення судового рішення.

«Національний банк готовий вивчити наявність ознак, які можуть свідчити про неправочинність таких дій судді, а отже й підстав для звернення зі скаргою на дії судді і звернення в правоохоронні органи», – заявив начальник управління претензійно-позовної діяльності Юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.

Нагадаємо, що напередодні стало відомо про те, що цей суд ухвалив ще одне сумнівне рішення – про призупинення ліцензії авіакомпанії SkyUp. Міністр інфраструктури Володимир Омелян натякнув, що за цим може стояти Ігор Коломойський, який пов'язаний з найбільшою авіакомпанією країни – МАУ.

Щодо Рожкової, то Коломойський неодноразово звинувачував її в тому, що нібито завдяки її зусиллям в нього забрали ПриватБанк. Йдеться про рішення уряду про націоналізацію банківської установи у грудні 2016-го через загрозу можливого банкрутства.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук