Суд скасував ₴19,7 млн штрафу з King Cross Leopolis на користь Praktiker

ЕкономікаО.Г., 22 квітня 201519690
Суд скасував ₴19,7 млн штрафу з King Cross Leopolis на користь Praktiker
фото Kartagoroda

Львівське ТОВ «СіріусПроект Львів», яке є власником торгово-розважального комплексу King Cross Leopolis, не платитиме «Практікер Україна» майже ₴19,7 млн штрафних санкцій, оскільки 16 квітня Вищий господарський суд України задовольнив його касаційну скаргу.

«Практікер Україна» орендувало у львівської компанії приміщення для однойменного гіпермаркету будівельних матеріалів. Згідно з договором оренди, «СіріусПроект Львів» зобов'язався перед «Практікером» не надавати в оренду приміщення в King Cross Leopolis іншим компаніям, діяльність яких пов'язана з торгівлею будівельними матеріалами та інструментами.

«Практікер» звернувся звернувся до суду, оскільки в «Ашані», який працює в King Cross Leopolis, продавали будматеріали й інструменти. Договором було передбачено, що у разі порушення пункту про обмеження конкуренції «СіріусПроект Львів» мав би виплатити «Практікер Україна» штраф у розмірі 30% від залишкової суми всього договору.

У суді представник «Практікеру» стверджував, що власники King Cross Leopolis мають виплатити їм майже ₴19,7 млн штрафних санкцій.

Суд першої інстанції не задовольнив позов компанії, однак апеляційний суд постановив, що «Практікер» має право на отримання ₴19,7 млн. «СіріусПроект Львів» не погодилось з таким рішенням і подало касаційну скаргу. Під час її розгляду судді Вищого господарського суду скасували стягнення штрафу.

Вони з’ясували , що чеки про купівлю та повернення товару в «Ашані», які підтверджують порушення пункту договору про обмеження конкуренції, датовані 8-13 вересня 2014 року, однак договір оренди припинив свою дію ще з 13 серпня.

Нагадаємо, що в суді перебуває ще одна судова справа щодо виселення супермаркету Practiker з орендованих приміщень та сплати  ₴2 млн боргу, яка дійшла аж до Вищого господарського суду. ТОВ «Практікер Україна» також програло.

У коментарі ZAXID.NET юрисконсульт ТОВ «Практікер Україна» Максим Медецький розповів, що в обох справах компанія звернулась зі скаргами до Верховного Суду України.

«Остаточне рішення щодо подальшої долі гіпермаркету у Львові буде прийнято лише після рішень Верховного Суду України. Ми випробуємо усі юридичні варіанти. Наразі магазин Practiker призупинив свою діяльність», - сказав він.  

Засновником ТОВ «Практікер Україна» є ТОВ «Аудиторська фірма «Крестон Геренті Груп Юкрейн», яке належить Яніні Бортник, Світлані Федіній та Олексію Мечинському. Як відомо, у 2014 році німецька Praktiker Group заявила про продаж українського підрозділу мережі будівельних гіпермаркетів «Крестон Геренті Груп Юкрейн», яка діє в інтересах невідомого інвестора.

Власником львівського ТОВ «СіріусПроект Львів» є австрійська компанія «УТС Холдінг Гмбх».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук