Суд скасував ухвалу про госпрозрахункові стоматологічні послуги у Львові

Головні новини Львова 12.05Орися Шиян, 12 травня 2016, 16:45 991 1

Суд чергової інстанції підтримав скасування госпрозрахункових відділень у стоматологічних поліклініках. Тож міська рада Львова готує касацію на рішення суду.

Як уточнили в юридичному управлінні ЛМР, Апеляційний адміністративний суд підтримав рішення Галицького суду про скасування ухвали «Про створення госпрозрахункових відділень стоматологічної допомоги дорослому населенню м. Львова» від 29.01.2015 року, передає прес-служба міської ради.

Начальник управління охорони здоров’я Володимир Зуб вважає рішення суду незрозумілим: «В більшості обласних центрів та інших містах України стоматологічні поліклініки давно переведені на госпрозрахунок або в статус комунальних підприємств неприбуткових чи прибуткових. Законодавець дозволяє офіційні платні послуги в сфері стоматології. Всі обласні центри вже давно вивели це все з тіні. І люди працюють легально, пацієнти легально платять і відповідно вони можуть вимагати якість. В нас це поки що йде через кишеню стоматологів».

За його словами, зараз на утримання стоматполіклінік витрачають 30 млн грн, а ці кошти могли би бути скеровані на утримання інтенсивної терапії дитячої лікарні та палат інтенсивної терапії в інших установах, а також на ремонти шкіл, садочків, доріг тощо.

«Такі відділення [госпрозрахункові] діють у багатьох містах України цілком успішно. В рішеннях Львівської міської ради жодним чином не обмежуються права мешканців міста на стоматологічну допомогу», ― зазначила начальник юридичного управління ЛМР Гелена Пайонкевич, адже пільгові категорії та діти могли лікуватись за бюджетні кошти.

Нагадаємо, 29 січня 2015 року міська рада ухвалила створення з 1 липня 2015 року у комунальних міських стоматологічних поліклініках м. Львова госпрозрахункові відділення з надання стоматологічної допомоги дорослому населенню. Створення госпрозрахункових відділень у галузі стоматології дозволить зекономити бюджетні кошти, які можна скерувати на закупівлю обладнання та матеріалів для надання якісних послуг мешканцям, які користуються бюджетними послугами.

У Львові є чотири комунальні стоматологічні поліклініки, штатна чисельність працівників яких становить майже тисячу осіб. Самі медики протестували проти переведення їх на госпрозрахунок.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук