Суд відмінив банкрутство "Аеросвіту"

Уляна Сенко, 7 лютого 20137530
Суд відмінив банкрутство "Аеросвіту"
фото podrobnosti.ua
"Аеросвіт"

Київський апеляційний господарський суд скасував рішення про порушення процедури банкрутства компанії "Аеросвіт".

Про це повідомило джерело у центральному апараті Міністерства доходів і зборів, повідомляє Forbes.

З проханням скасувати це рішення  в січні звернулася Бориспільська обласна державна податкова інспекція. Причина звернення - у грудні 2012 року в компанії "Аеросвіт" проводили податкову перевірку, яку не завершили через початок процедури банкрутства.  

"Податківці звернулися до апеляційної інстанції зі скаргою про правомірність порушення судом першої інстанції справи про банкрутство "Аеросвіту", - розповів джерело в ДПСУ в Київській області.

Вчора відбулося засідання щодо цієї справи. Деталі рішення, за законом, опублікують протягом 10 днів. Але суд задовольнив скаргу податкової.

"Суд знайшов причини, які ДПС виклала в скарзі, обгрунтованими, і частково задовольнив її. Тобто він прийшов до висновку, що справа про банкрутство порушена неправомірно", - говорить співрозмовник.

Як це вплине на плани компанії, в "Аеросвіті" наразі не говорять. "Багато що залежить від того, з якими формулюваннями прийняли рішення. Тільки побачивши його, ми зможемо коментувати його наслідки", - говорить глава прес-служби "Аеросвіту" Сергій Куций.

Відповідно до заявлених раніше планів, до середини лютого "Аеросвіт" повинен розробити стратегічний план виведення авіакомпанії з кризової ситуації - розробивши графік реструктуризації боргів та поступове відновлення в повному обсязі далекомагістральної маршрутної мережі.

Але в будь-якому випадку, рішення може серйозно вплинути на ці плани і відносини компанії з кредиторами. "Рішення апеляційної інстанції набирає чинності негайно. Теоретично скасування ухвали про початок процедури банкрутства означає, що мораторій на вимоги кредиторів знятий, а повноваження розпорядника майна припинені", - говорить Ганна Тищенко, радник практики вирішення спорів МЮФ Integrites.

Нагадаємо, перед Новим роком Господарський суд Київської області ухвалив порушити провадження у справі про банкрутство ПАТ «Авіакомпанія «Аеросвiт». В ухвалі суду зазначили, що станом на 27 грудня 2012 року авіакомпанія має заборгованість перед кредиторами в розмірі понад 4,2 млрд гривень, тоді як загальна балансова вартість активів Аеросвіту становить майже 1,5 млрд гривень.

Сама компанія твердить, що йдеться передусім про реорганізацію. Напередодні були скасовані 40 рейсів "Аеросвіту".

14 січня 2013 року авiакомпанiя "Аероcвiт" вiдновила регулярнiсть польотiв у рамках дiючого розкладу: всi мiжнароднi та внутрiшнi рейси, зокрема далекомагiстральнi, виконуються згiдно iз затвердженою програмою польотiв. Зголдом з’явилося повідомлення, що що "Аеросвіт" з 15 січня 2013 року припиняє обслуговування більше 90% своїх рейсів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук