Суд зобов’язав львівський архів відкрити доступ до минулого Ірини Фаріон

Марта Кривецька, 11 листопада 2013461318
Суд зобов’язав львівський архів відкрити доступ до минулого Ірини Фаріон
фото ZAXID.NET
Ірина Фаріон

Окружний суд Києва задовольнив позов журналіста Юрія Шеляженка до Державного архіву Львівської області про доступ до фондів партійного комітету Комуністичної партії України та Комсомолу Львівського університету імені Iвана Франка за період з 1980 по 1991 рік, щоб з’ясувати інформацію щодо членства у цих організаціях нинішнього народного депутата від ВО «Свобода» Ірини Фаріон.

Про це ZAXID.NET 11 листопада повідомив сам позивач. За словами Юрія Шеляженка, відповідне рішення суд прийняв ще 5 листопада, однак не повідомив про це його, і лише сьогодні він прийшов до суду і взяв рішення, яке суд прийняв у порядку письмового провадження.

Суд, за словами журналіста, зобов’язав Державний архів надати йому доступ до документів, що стосуються членства Ірини Фаріон в КПРС та Комсомолі ЛДУ ім. Івана Франка – в тій частині, в якій вони не належать до державної таємниці або конфіденційної інформації про особу. Зокрема йдеться про протоколи партійних та інших зборів, документи про склад органів партійних організацій тощо.

«Суд визнав, що я просив надати доступ лише до тих архівних документів, які стосуються суспільної діяльності Ірини Фаріон – зокрема її можливої участі у керівництві партійної організації університету. Суд вирішив, що йдеться про інформацію не про особисте життя людини, а про її суспільну діяльність», – вказав Юрій Шеляженко.

У судовому рішенні, за словами журналіста, вказано, що інформація про участь людини в суспільному житті не може вважатися конфіденційною.

Юрій Шеляженко висловив переконання, що йдеться про дуже важливий прецедент стосовно офіційного тлумачення судом розмежування інформації про недоторканне особисте життя і інформації про суспільну діяльність, яка має бути відкритою і гласною.

Своєю чергою, директор Державного архіву Львівської області Петро Кравчук запевнив ZAXID.NET, що архів не буде подавати апеляцію на це судове рішення. Відтак архів надасть Юрію Шеляженку доступ до потрібної йому інформації, якщо він «правильно сформулює» запит, сказав Петро Кравчук.

«Щоправда, я ще не бачив рішення, в мене такої інформації немає. Але добре, що нарешті воно вже є. Воно вже мало бути минулого тижня», - зазначив він.

Нагадаємо, що сама Ірина Фаріон раніше відмовилася коментувати судовий процес, що розпочався ще 15 жовтня, зазначивши, що він для неї є смішним і неіснуючим.

30 жовтня львівське Інтернет-видання «Варіанти» з посиланням на документи Державного архіву Львівської області повідомило, що народний депутат від ВО «Свобода» Ірина Фаріон насправді була членом КПРС, вступивши в партію 15 квітня 1988 року. Згідно з інформацією видання, серед членів парткомітету ЛДУ ім. Івана Франка, які голосували за прийняття Ірини Фаріон у КПРС, був і соратник Віктора Ющенка Іван Васюник. Цю публікацію Ірина Фаріон також відмовилася коментувати у відповідь на прохання ZAXID.NET.

Як пояснював раніше Юрій Шеляженко у своєму блозі, позов він подав через те, що йому не дали можливості отримати відомості про участь Ірини Фаріон (нині – народного депутата від ВО «Свобода») у керівних органах комсомольської та партійної організації ЛДУ ім. І. Франка.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 18

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Wiazemski Eli 1 грудня 2013, 23:16

  В 1986 году товарищ Фарион была членом комитета комсомола Львовского гос. университета. Причем очень активным членом. За что ее и приняли впоследствии в партию.
  690, Ирина Фарион - типичная карьеристка самого низкого пошиба. Если бы завтра Львов захватил, скажем, Израиль (чисто гипотетически), то послезавтра пани/товарищ Фарион потребовала бы запретить во Львове торговлю свининой :-)

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • 690 22 листопада 2013, 12:42

  Что-то не стыкуется. По данным архива (как сообщается) она вступила в КПСС в 1988 году.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • 690 22 листопада 2013, 12:36

  Вступивши в КПРС ця "орлиця" налагодилась в довгий переможний полiт, але часи змiнились, i полiт орлицi прикро перервали. Недавно орлицi вдалось злетiти знову, стала народним депутатом, i тут знову довгожданому новому переможному польоту "орлицi" заважають.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук