Сунітські бойовики в Іраку заволоділи ураном

СвітЛюбко Петренко, 10 липня 20141840
Сунітські бойовики в Іраку заволоділи ураном

Бойовики діючої організації «Ісламська держава Іраку та Леванту» викрали з трьох об'єктів на території Університету Мосула в Іраку близько 40 кілограмів хімічних сполук урану.

Про це повідомив постійного представника Іраку в ООН Мохаммед Алі Аль-Хакім у листі на адресу генерального секретаря міжнародної організації Пан Ґі Муна. Аль-Хакім наголошує, що ці речовини «можуть бути використані для виготовлення зброї масового знищення». Дипломат також не виключає їхнього вивезення з країни і просить міжнародне співтовариство надати допомогу в розшуку викрадених матеріалів і запобіганні їх застосування у терористичних цілях.

При цьому Аль-Хакім наголошує, що згадані хімічні сполуки урану «використовувалися в дуже обмежених обсягах в освітніх цілях і для проведення науково-дослідної роботи, що дозволено відповідними міжнародними конвенціями».

Якщо це відповідає дійсності, то викрадений уран, швидше за все, незбагачений, тому насправді його застосуваня як компонента для створення зброї масового ураження є вкрай проблематичним. Утім за відповідної допомоги експертів, ці матеріали можуть бути використані для серйозних терористичних актів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук