Суцільні вирубки у Завадівському заказнику припинять

Головні новини Львова 10.03Юрій Герун, 10 березня 2017, 20:02 720 1
дивіться також

Суцільних рубок у Завадівському заказнику на Львівщині не буде. Після лютневого рейду екоактивістів разом із журналістами лісники пообіцяли виправитись. Тоді представники природоохоронних організацій знайшли порушення у визначенні цінності дерев та розташуванні місць для вирубок. Виправляти недоліки лісівники та активісти вирушили уже спільно.

Завадівський заказник створили, аби зберегти букові ліси Розточчя. Суцільні та вибіркові вирубки зацікавили активістів і ті проінспектували заплановані до зрубу ділянки.

«Щодо цієї ділянки, нам кинулось у вічі невідповідність кількості деревини, яка запланована до вирубки, ― 60 куб.м на площі 1,2 гектара і кількість тих дерев, що ми побачили», – розповів керівник «Лісової варти» Дмитро Карабчук.

Резонанс навколо вирубок змусив представників лісгоспу перевірити стан ділянки разом із екологами, екологічною інспекцією та обласними чиновниками на місці. Там до претензій активістів додались скарги місцевих мешканців.

«Якщо ви біля хати рубаєте дерева, то маєте з нами це обговорювати. Ви рубаєте звідси 22 км до Оперного театру. Ближчого місця приїхати для львів'ян просто немає», ― скаржиться місцевий мешканець Юрій.

Буки, призначені до зрубу, визначають після того, як оглянуть і виміряють стовбур. Шість гривень за куб піде у бюджет. Із дерева, визначеного на дрова, якщо ж деревина цінніша, вартість теж зростає. Ділянку спільно переміряли ще раз та вирішили зберегти 8 із 69 запланованих до зрубу дерев.

«Вирішили залишити це дерево, бо воно не має видимих таких ознак захворювання, щоб була краща генетика відновлення лісу», ― повідомив головний лісничий ДП «Львівський лісгосп» Роман Коваль.

Суцільні рубки проводились у заказнику в 2013 та 2016 роках. Це, на думку екологів, суперечить самій цілі створення лісу. Екорейд дав свій результат.

«Ми бачимо, що третейським суддею виступили представники науки. І в будь-якому випадку ми будемо вимагати, щоб в межах об’єктів природоохоронного фонду все відбувалось на основі наукових обґрунтувань», ― зазначив начальник відділу біоресурсів Львівської ОДА Інеса Шемелинець.

Відтак представники львівського лісгоспу пішли на поступки й погодились зробити перевідвід ділянки. Та найголовніше: лісівники пообіцяли, що ніяких суцільних рубок у Завадівському лісгоспі відтепер не буде.

«Ще один момент, до якого ми дійшли, ― це є оця наша відмова від проведення суцільних вирубок. Для нас визріло це питання і громадськість від нас цього вимагає ― то є другий компромісний момент», – запевнив головний лісничий ДП «Львівський лісгосп» Роман Коваль.

На цей рік тут запланована вибіркова вирубка. Чи провели її відповідно до законодавства ― активісти обіцяють перевірити додатково.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук