Світовий банк погрожує не дати Україні $1,5 млрд через неприйняті закони

ЕкономікаО.Г., 23 червня 20156750

Світовий банк закликав українську владу забезпечити прийняття необхідного законодавства, яке забезпечує можливість надання країні фінансової допомоги в розмірі $1,5 млрд.

Відповідний лист директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Чімяо Фан направив президенту України Петру Порошенко, прем'єр-міністру Арсенію Яценюку, а також спікеру Верховної Ради Володимиру Гройсману, повідомляє ZN.UA.

У листі Світовий банк висловив своє занепокоєння. Зокрема Чімяо Фан підкреслив важливість прийняття законів №2029а і №2045а до обумовленого раніше терміну – 30 червня.

«Подальша затримка у затвердженні цих двох законів поставить під ризик отримання близько $1,5 млрд фінансування з боку Світового банку та інших партнерів з розвитку», – сказано в тексті листа.

За інформацією джерел видання, представникам Світового банку було обіцяно проходження другого читання до 30 червня поточного року.

Нагадаємо, 18 червня Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №2029а щодо заборони встановлення тарифів нижче собівартості. Законопроект входить в пакет, який Україна повинна прийняти для отримання другого траншу кредиту МВФ.

Тоді ж парламент прийняв за основу проект №2045а щодо удосконалення гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку. Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, метою його прийняття є удосконалення процедури виведення неплатоспроможних банків з ринку, у тому числі консолідація продажу активів у структурі фонду, а також посилення захисту прав вкладників шляхом прискорення проведення виплат.

Законопроектом також пропонується встановити кримінальну відповідальність керівників або посадових осіб банку за внесення неправдивих відомостей про вкладника, умисне пошкодження (знищення) бази даних про вкладників та/або створення обставин, які унеможливлюють ідентифікацію вкладника і унеможливлюють початок здійснення виплат.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук