Світовий банк застерігає щодо нової світової кризи

СвітВолодимир Балита, 13 червня 201226543
Світовий банк застерігає щодо нової світової кризи
Світовий банк

Затяжна боргова криза у єврозоні стала тягарем для світової економіки. До такого висновку дійшли експерти Світового банку. Падіння курсів на фондових ринках і зростання відсоткових ставок за державними облігаціями різних країн є свідченням того, що світові фінансові ринки стали дуже нестійкими та вразливими. Про це йдеться у звіті Світового банку, представленого 12 червня у Вашингтоні.

На думку експертів, якщо ситуація в Європі й надалі погіршуватиметься, то від кризи не будуть захищені ні економічно розвинені держави, ні країни з економіками, що швидко розвиваються, пише Німецька хвиля.

Фахівці не виключають, що нова хвиля глобальної кризи може виявитися не менш потужною, ніж у 2007-2009 роках.

«Ми вважаємо, що ймовірність цього не дуже висока, проте ми її не відкидаємо», -наголошує економіст Світового банку Ганс Тіммер. Він також зауважив, що ще на початку року здавалося, що ситуація у Європі починає стабілізуватися. «У січні ми не говорили про вихід Греції з єврозони, а нині такий розвиток сценарію цілком можливий», - застерігає Тіммер.

У 2012 році Світовий банк очікує зростання світової економіки на 2,5%, у 2013 – на 3%. Водночас ВВП єврозони в поточному році, на думку експертів, скоротиться на 0,3% і лише в наступному році зросте на 0,7%. Ще рік тому Світовий банк прогнозував єврозоні на 2012 рік зростання на 1,8%. На ситуацію в Європі ще й досі впливають наслідки глобальної кризи 2007-2009 років. «Має минути ще багато років для того, щоб ситуація повністю стабілізувалася», - зауважує Тіммер.

Світовий банк закликав нові індустріальні країни підготуватися до можливої нової глобальної кризи. Вони мають «зменшити короткострокову заборгованість, скоротити бюджетний дефіцит і повернутися до нейтральної грошово-кредитної політики», - зауважив головний автор звіту Світового банку Ендрю Бернс. Тоді ці країни матимуть більше можливостей правильно реагувати в умовах нової кризи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук