"Тартак" не виступатиме у Любліні через Бандеру

СвітНаталія Зубрицька, 7 квітня 20124594175
"Тартак" не виступатиме у Любліні через Бандеру
фото soli.com.ua
"Тартак"

Мер Любліна Кжиштов Жук заявив, що, на прохання польської молоді український гурт "Тартак" не виступатиме на цьогорічних Днях студентської культури в Любліні.

Як пише польське видання "Dziennik wschodni", виступ українців був запланований на 17 травня 2012 року.

"Гурт запросили міністр культури, Міністерство закордонних справ і Національний культурний центр, і це рішення не було помилкове. Це відомий в Україні гурт. Вони вже виступали в Познані, Білостоку, Ряшеві. Проте запрошення для "Тартака" скасували через протести студентського самоврядування Любліна", - пояснив К.Жук.

Саме студенти організовують разом із містом святкові Дні студентської культури. Відкривати ці заходи має концерт 17 травня, фінансований люблінською мерією. На ньому й мав виступати український "Тартак".

"Студенти звернулися до нас. Це їхнє свято, вони мають право", - зізнався Люблінський голова.

Невдоволені приїздом українських музик активісти створили сторінку в мережі Facebook. В перекладі на українську сторінка тепер називається "Чітке НІ "Тартаку" на люблінському ювілеї! Вдалося :)". На ній зображений перекреслений портрет провідника Організації Українських Націоналістів Степана Бандери.

Згодом активістів підтримали деякі громадські об'єднання. Учасникам спротиву не подобається, що члени "Тартака" не приховують своєї прихильності до діяча українського визвольного руху С.Бандери, а в деяких піснях прославляють Українську повстанську армію.

Разом з тим мер пообіцяв, що натомість "Тартакові" буде запропоновано виступити в Любліні іншого разу – на спеціальному концерті, де гратимуть польські та українські гурти, творчість яких пов'язана з патріотизмом.

"Польсько-українські взаємини історично важкі, але не треба творити перепони. Створімо майданчик для обговорення", - сказав Кшиштоф Жук.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 175

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • IRMA 9 квітня 2012, 12:47

  Йшла мова про життя українців до 1939 року.,а не в часи війни.А чому Ви не згадуєте ,що робили поляки з українцями на території нинішньої Польщі ,чи це ви рахуєте не варте уваги.?
  Що стосується УПА і їх дій ,цей період не є досконало вивчений ,так як наша влада ,не має бажання цього робити , так як сьогоднішна влада старається навіть історію переписати на користь Радянського Союзу.Вам напевно, відомо ,що в часи війни працювали загони ЛЖЕ-УПА,які були сформовані з НКВД,що займалися винищеням не тільки поляків ,але і українців,але чомусь зараз це все скривають,не розумію причини,так всі бояться образити Росію?Бабця мого чоловіка ,що жила на Волині , в Камінь-Каширську,була свідком цих подій,як НКВ переодягнені в бандерівців нищили народ ,не залежно від національності, особливо вбивали тих ,хто приїхав зі сходу ,а потім все це документували і списували на УПА.ЦЬОГО НЕ ХОЧУТЬ ЗАРАЗ ПІДНЯТИ І ПОЛЯКИ. я розумію тих людей ,що прожили при РС ,вони боялися своєї тіні,а от як пояснити мовчання сьогоднішнього покоління.Я дивуюся взагалі ,людям ,які тупо вірять всьому , без осмислення.Так мене вразило мовчання поляків, на події під Смоленськом,коли тільки дурень ,не догадався ,що це все справа рук Путінських найманців.Невже так можна боятися країну ,яка на протязі всього існування ,займається брехнею, стиканням лобами різні народи.Коли люди перестануть боятися і лицемірити.?

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • misiek 9 квітня 2012, 11:48

  "... українцям жилося не погано (...) але не всім,тим хто мав польське коріння"
  - перебільшуєте.
  "і не дай вам Боже пережити те ,що вони ,коли поліцай на очах в батьків знущався з їх дітей" - це саме можна сказати про українських підпільників у 30 рр. а ще більше про українських поліцаїв на гітлерівській службі та про упівців у 40 рр. До речі, якщо маєте на увазі польську державну службу, то не "поліцай", але поліцейський. Поліцаї це були оунівці які з 1941 р. допомагали німцям, наприклад боролися за свій проект самостійної України у... варшавському гетто.
  "Що стосується моїх націоналістичних поглядів,так я вам їх не насаджую ,і не кричу при кожній нагоді в інтернеті ,як Армія Крайова і не тільки знущалася з українців" - А я просто прочитав на цьому форумі перекручення та спрощення, які не можуть залишитися без відповіді. У цьому ж є суть діалогу. Хочу пояснити чому серед поляків таке обурення всіма подіями що стосуються УПА. Не мусите приймати моїх думок, але будь ласка зрозумійте їх. І намагаюся робити це чемніше ніж більшість поляків, які сюди заходять та випиисують помпезні або просто образливі лозунги. Я з Вами теж не погоджуюся, проте хочу Вас зрозуміти.
  "ОУН (...) БОРОЛИСЯ ЗА СВОЮ СВОБОДУ І НЕ ЗАВОЙОВУВАЛИ НІЧИЄЇ" - забирали і чужим і своїм свободу, майно і життя! Їхній проект "вільної" України це була фашистська авторитарна держава, у якій суспільство мало слухатися маленької групи агресивних володарів. Якщо Ви націоналістка, напевно прекрасно знаєте праці Донцова або "Націократію" Сціборського?
  "ЗАВЖДИ ВИННІ ТІ ,ХТО ПОРОДЖУЄ ПРИЧИНУ , З ЯКОЇ ВИПЛИВАЄ НАСЛІДОК" - йдеться про виправдання геноциду на поляках, так? Ви вважаєте себе христянкою? Але хай буде: поляки, які мстилися на Волині вбиваючи мирних українців, були невинні. Вони лише відповідали на причину, тобто "антипольську акцію" яку розгорнули бандерівці. Подобається?

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • misiek 9 квітня 2012, 11:23

  А звідки Ви взяли, що я оперую лише даними з книжок? Уперше про ОУН-УПА я дізнався від моєї мами, якої дідусь загинув у Ковелі з руки бандерівців. Вона народилася та дорастала у містечку, де оселилися люди, яким вдалося втекти з Волині з-під сокир та віл упівців. Її сусіди ще у 60-70 рр. постійно згадували ці моторошні вбивства на їхніх родичах, мати передала мені ці свідчення. Більшість поляків знання про УПА бере не з книжок, але саме зі свідчень їхніх предків, власне тому ставлення поляків до УПА таке емоційне, не "академічне".
  "Так поляки жили на нашій території на відміну від українців ,які жили тільки на своїй" - я ж казав - поляки тут жили вже декілька століт, тут народжувалися, будували міста, оброблали землю, то як вони могли бути "чужаками"? Правда, у 30 рр. чимало осадників переїхало на Волинь, але це не виправдання, щоб їх вбивати сокирами. Зате якщо українські студенти зараз переїжджають на навчання до Варшави або Кракова, галицькі заробітчани їдуть у Португалію - чи не "займання чужої території"? Я так не вважаю, це Ви прихильник такого принципу.
  "вирізали цілими селами,це ви ,також заперечуєте" - неправда. Рекомендую Вам книжки Гжегожа Мотики, досить популярною була свого часу книжка Павла Смоленського про винищення поляками Павлокоми. У нас розбираються з темними сторінками історії. А коли читаю популярні українські видання про Бандеру, ОУН та УПА, я часто не знаходжу ні одного рядка про Волинський геноцид чи про терор бандерівців проти своїх земляків - пишуть лише про "боротьбу за волю" й все.
  "Маю живих свідків ,можете приїхати і поговорити" - буду щиро вдячний, залишіть мені контакт. До речі, я чув або читав від українців, що якраз їм УПА завдала зла й болю.


  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук