Театри «ЛНР» та «ДНР» гастролюватимуть у Росії

Театри з самопроголошених «ЛНР» та «ДНР» приїдуть на гастролі до Росії. Про це повідомляє газета «Известия» з посиланням на Міністерство культури РФ.

Ці «гастролі» відбудуться у рамках програми підтримки російськомовних театрів за кордоном. У 2015 році в Росії виступлять Донецький театр опери та балету, Луганський музично-драматичний театр, Донецький ТЮГ, Луганський театр ім. Павла Луспекаєва, Донецький театр ляльок, Донецький музично-драматичний театр, Луганська філармонія.

У Мінкультури РФ відзначили, що організація гастролей - найменше, що можна зробити «для людей, які сьогодні стали на захист наших спільних історичних та культурних цінностей».

Ще раніше міністр культури РФ Володимир Мединський намагався підготувати до тих гастролів російських глядачів: «Щоб не було ошуканих очікувань. Якщо очікування будуть не завищені, то що б вони не зіграли, все одно людям буде приємно». Так само міністр свого часу розповідав, що «якщо люди, які будуть йти туди, будуть розуміти, що вони йдуть не в Большой театр, і не в МХТ, і не в Вахтангова, а йдуть в театр країни, який дивом вижив в умовах спочатку 25-річного забуття, а потім, так би мовити, річної громадянської війни».

Побоювання російського міністра стосовно якості вистав не безпідставні. Адже багато акторів та режисерів донецьких та луганських театрів виїхали з окупованих територій. Інші похапцем змінюють репертуар.

Щодо занепаду, то варто нагадати, що, наприклад, «Летючий голландець» в Донбас-опері був найдорожчою постановкою в Україні і коштував держбюджету 3,5 млн грн. Щодо Луганська, то у місті із населенням у 400 тис було 3 академічні театри, які в з'язку із цим статусом мали надбавку до зарплатні. Також значні бюджетні кошти видлялися і на інші витрати.

Заплановані мінкультом РФ тури охоплюють багато великих міст. Найближчий концерт Луганської філармонії пройде 11 травня в Пензі. 1 червня відбудеться московський старт гастролей Донецького театру опери та балету. Луганський музично-драматичний театр приїде до Росії у вересні.

Цікаво, що Луганський музично-драматичний театр завжди був україномовним. У грудні 2014 року театр змінив місцезнаходження та пройшов процедуру реєстрації у м. Сєвєродонецьку, де зараз намагається відновити роботу. Схожа ситуація і з іншими театрами.

А тим часом Львівський театр ім. Леся Курбаса перебуває на гастролях у Маріуполі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • ar qa 10 травня 2015, 00:30

  Театри «ЛНР» та «ДНР» - вже саме таке словосполучення звучить як анекдот. І чим же вони ощасливлять вибагливих рашенських театралів ?

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук