Тернополянин убив студентку за те, що просилась заміж
Вбивство студентки розкрили оперативники Тернопільського обласного управління карного розшуку. Міліціонери обґрунтовано підозрюють в умисному важкому злочині раніше судимого тернополянина. Затриманий оправдується: дівчина настоювала, щоб він покинув сім’ю і одружився з нею. Тоді чоловік вистрелив у студентку з мисливської рушниці і закопав труп у лісі. Про це ZAXID.NET повідомили у ВЗГ УМВС України в Тернопільській області.
Першою забила тривогу бабуся потерпілої. Пенсіонерка, яка проживає у райцентрі Борщів, звернулася з письмовою заявою у Тернопільський міський відділ внутрішніх справ. Вона розповідала правоохоронцям, що від 18 березня не знає, де перебуває її онука. Пенсіонерка говорила, що 19-річна родичка на час навчання винайняла в обласному центрі квартиру. Але у багатоповерховому будинку по вулиці Київській, та й у ВНЗ, де дівчина освоювала економічну спеціальність, ніхто її відтоді не бачив.
Правоохоронці взялися шукати студентку. Розшуківці перевіряли різні версії, куди могла подітися студентка.
Як розповів начальник обласного управління внутрішніх справ Віталій Максимов, у коло підозрюваних потрапив 27-річний таксист. У 2004 році його засуджено за трьома статтями Кримінального кодексу - пограбуванні, крадіжка автотранспорту та скоєння дорожньої пригоди. Чоловік викликав підозру - адже останні два місяці саме з цим чоловіком дівчина підтримувала дружні стосунки. Коли міліціонери розпитували таксиста про студентку, той плутався у свідченнях. Підозрюваного вирішили перевірити на детекторі брехні - результати психофізіологічного обстеження свідчили, що той дає неправдиві покази. Оперативники продовжили збір доказів щодо можливої причетності тернополянина до зникнення розшукуваної. Напередодні Великодня чоловік зізнався, що вбив студентку та закопав у лісі поблизу села Чистопади Зборівського району.
Під час досудового розслідування стали відомі мотиви вбивства - домагання потерпілої одружитися. Підозрюваний у важкому злочині разом із дружиною виховують двох дітей. Чому чоловік не знайшов іншого виходу з нескладної життєвої ситуації - залишається загадкою. Але факти свідчать, що він заздалегідь продумав, як звести студентку зі світу і так вирішити проблему. Того березневого дня зателефонував їй додому і запропонував поїхати в урочище, що за 25 кілометрів від Тернополя. Говорив, що хоче побалуватися мисливською рушницею - постріляти по порожніх пляшках. Коли жінка повернулася до чоловіка спиною - той вистрелив у неї. Другий постріл був в обличчя.
Насамперед вбивця вирішив приховати сліди злочину. Він поїхав до озера у село Долішній Івачів, де викинув у воду зброю. Дорогою до Тернополя позбувся особистих речей потерпілої. Через два дні повернувся на місце злочину - труп лежав на тому ж місці. Чоловік взяв лопату і закопав тіло у землю.
Міліціонери знайшли викинуту мисливську рушницю. Підозрюваного арештовано. Щодо тернополянина порушено кримінальну справу за статтею 115 Кримінального кодексу України - умисне вбивство. Затриманого підозрюють ще й у крадіжці. Правоохоронці з’ясовують, у кого затриманий придбав незареєстровану рушницю. Розслідування проводять слідчі обласного управління міліції.