Терористи «ДНР» підірвали інсталяцію французького художника у Донецьку

КультураК.С., 24 червня 201548050

Терористи самопроголошеної «ДНР» підірвали інсталяцію Паскаля Мартіна Таю, створену художником в рамках проекту «У пошуках Часу» в 2012 році. Робота представляла собою зображення гігантської помади, яка вінчала заводську трубу фонду «Ізоляція». Інсталяція «Перетворити!» була присвячена жінкам Донбасу. Про знищення твору мистецтва фонд повідомив на своєму сайті.

Нагадаємо, 9 червня 2014 територія колишнього заводу ізоляційних матеріалів, на якій розташовувався фонд «Ізоляція» в Донецьку, була захоплена найманцями самопроголошеної «ДНР». З того часу територія та приміщення фонду використовуються терористами як база для підготовки бойовиків, а також як в'язниця, місце страти і склад викрадених автомобілів.

Офіси, галереї, матеріали та обладнання, бібліотека та книжковий магазин «Ізоляції» були розграбовані. Фонд зміг евакуювати тільки частину своєї колекції.

Зараз фонд працює у Києві. За минулий рік його співробітники постійно отримували інформацію про послідовне знищення творів мистецтва, які залишилися на захопленому заводі, в першу чергу, інсталяцій, вписаних в архітектуру і ландшафт самій території.

Однією з перших була розстріляна робота української художниці Маші Куликівської, повідомляє сайт 62.ua. Скульптури Homo bulla використовувалися бойовиками як мішені для тренувань. Виставковий простір, де був реалізований проект Ce Ne Rien художника Кадера Аттія, зараз використовуються терористами для утримання в'язнів та проведення допитів.

Homo bulla

Серед художніх робіт, що залишилися на захопленій території - інсталяції та великомасштабні об'єкти Даніеля Бурена (Франція), Цая Го Цяна (Китай), Леандро Ерліха (Аргентина), Кадера Аттія (Франція), Паскаля Мартіна Таю (Камерун-Франція), Люби Маліковій, Жанни Кадирової, APL315, Гамлета Зінківського (Україна) та інших художників.

Дещо з цих арт-об'єктів, що перебували на території фонду в Донецьку, були здані загарбниками на металобрухт або використані для споруд блок-постів у місті. 

Увага! Відео містить нецензурну лексику.

 

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук