Терористи почали брати у полон своїх соратників

На Донбасі під час роззброєння підрозділів бойовиків багато з них потрапили в полон до своїх же, розповів один з командирів козачого підрозділу на ім'я Микола.

На момент запису інтерв’ю, Микола вийшов з такого «підвалу» після затримання.

«Ми військовополонені. Те, що нас взяли в полон свої, – нічого не змінює. Типові полонені, як «укропи». Тільки є різниця – «укропів» тримають «по Женеві» (згідно з Женевськими конвенціями) нормально годують, дають їм дзвонити додому, виводять на прогулянки. До нас ставлення інше», – повідомив він в інтерв'ю виданню Газета.ру.

«Хтось нагорі вирішив, що треба забрати бази, а їх роззброїти. Нікого не цікавить індивідуальна вина. Підпорядковувався Баті – шуруй на підвал (Батя – голова козаків у Донецьку Юрій Сафоненко, після роззброєння загонів козаків виїхав до Росії).

За словами бойовика, роззброювали його підрозділ «внутрішні війська МВС ДНР».

«Оточили базу, направили кулемети, знесли ворота… Зрозумійте, жоден нормальний ополченець, якщо він при своєму розумі, не стане просто так стріляти у своїх. Нас роззброювали свої», – сказав він.

«Ми опинилися в підвалі, сотня тапчанів, нас триста осіб. Перші дві доби нас не годували. Взагалі. Спати доводилося в три зміни. Один спить, інші двоє тупо стоять поруч і дивляться в стінку – ні лягти, ні сісти нікуди, немає місця. Від задухи люди почали втрачати свідомість. Перший час не дали навіть води», – розповів він.

«Тільки коли бійці почали ламати решітки, принесли дві пластикові бочки. Одну тут же випили, і зробили пісуаром. З іншої пили – на всіх дали одне горнятко, стояла черга. Вода з-під крана. У результаті – два інфаркти, один інсульт. Після цього нас перевели в гараж», – додав Микола.

«Любові до влади це не додає. Якщо хотіли отримати кілька тисяч осіб, які владу ненавидять, то їм це вдалося», – заявив він.

За словами бойовика, частина затриманих «говорять відкрито: ноги моєї більше тут не буде, йшла б лісом ваша ДНР — валю в Росію».

«Нас всіх зрадили, ми йшли воювати за Новоросію, за народну республіку. Новоросії немає, народна республіка наша пакує народ по підвалах», – сказав на прощання Микола.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук