The Economist порівняв "Газпром" з динозавром на реактивних роликах

СвітНаталія Зубрицька, 6 травня 20138272
The Economist порівняв "Газпром" з динозавром на реактивних роликах
фото profi-forex.org
Газпром

Якщо Володимир Путін зволікатиме з реформуванням «Газпрому», то скоро ні в нього, ні в компанії не залишиться багато варіантів подальших дій. Про це пише The Economist.

«Роки легких грошей зробили «Газпром» огрядним і повільним. Він домінує на внутрішньому ринку, виробляючи 75% газу в Росії. Він має монополію на експорт. Донедавна він мав жорсткий контроль над Західною Європою, куди постачає близько 25% газу. Він зберігає навіть більший контроль над колишніми членами радянського блоку у Східній Європі. Довгий час це убезпечувало «Газпром» від змін на світових ринках.

«Газпром» не є нормальною компанією – він служить двом господарям. Як фірма, яка випускає акції для закордонних інвесторів теоретично він мав би прагнути примножити прибутки. Але зважаючи на те, що він переважно є власністю російської держави, то переслідує і політичні цілі», - пише видання.

 «На сьогодні «Газпром» опинився у незнайомій раніше ситуації: він має більше проблем і менше грошей, щоб їх владнати. 4 березня акції компанії досягли чотирирічного мінімуму. Інвестори кажуть, що нині «Газпром» коштує третину від того, чого був вартий у 2008 році. За розрахунками одного брокера, його ринкова капіталізація у $110 млрд заледве сягає половини вартості його активів», – додає видання.

«У короткостроковій перспективі, проблеми «Газпрому» в Європі могли б захистити його від суперників у себе вдома. На тиск з боку принципових європейських споживачів і регулюючих органів Кремль швидше за все відреагує обороною. Він може вирішити захистити Газпром за рахунок «Новатеку» та інших. Але основа ідея зрозуміла: «Газпром» не може розраховувати на те, що його провідна позиція зберігатиметься вічно…

На думку багатьох аналітиків, раціональним підходом було б відділити трубопровідний бізнес "Газпрому" від угод про продаж газу. За такої зміни економічно безглузді проекти побудови трубопроводів не будуть субсидуватися за рахунок експорту. Крім того, «Газпром», ймовірно, виграє від поділу на кілька окремих виробників газу, які потім конкуруватимуть за видобуток, а також від менших ринкових газових «коридорів», які б знаходились ближче до родовищ та існуючих трубопроводів», – йдеться в статті.

«Газпром», як і раніше має багато переваг, починаючи від величезних запасів газу до голодних на газ сусідів. Але він так невміло їх використовував, що один аналітик порівнює його з «динозавром на реактивних роликах». На сьогодні змінити це може лише Путін. Якщо він чекатиме, то скоро ні він, ні «Газпром» не матимуть особливого вибору», – зазначає The Economist.

 

 

 

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук