Тимошенко неможливо відправити за кордон, – тюремники

Володимир Балита, 24 липня 2013317328
Тимошенко неможливо відправити за кордон, – тюремники
фото byut.com.ua
Юлія Тимошенко

Позиція Державної пенітенціарної служби України щодо лікування Юлії Тимошенко за кордоном чітко відповідає закону, а у відповідності до діючого законодавства таке лікування є неможливим. Про це сказав речник пенітенціарної служби Ігор Андрушко, коментуючи роз’яснення професорів Національної юридичної Академії ім. Я.Мудрого щодо цього питання.

"Наша позиція залишається незмінною і ми вже неодноразово наголошували, що на сьогодні, законодавчо це не передбачено. Все, більше тут немає чого додати", - цитує УНН Андрушка.

Додамо, 24 липня громадські організації інвалідів оприлюднили відповідь на їх запит до Національної юридичної Академії ім. Я.Мудрого, щодо можливості лікування Юлії Тимошенко за кордоном з суто юридичної точки зору.

Як сказала керівник однієї з чотирьох організацій – ініціаторів запиту, Олена Шингарєва, що у їх запиті було два питання: перше, про те чи передбачає діюче законодавство України можливість лікування закордоном, особи яка відбуває покарання за рішенням суду в установі виконання покарання. Друге питання було про те чи можливо впровадження спеціального механізму, який би регулював можливість лікування такої особи за межами України. У відповіді шести професорів йдеться про те, що законодавчо така можливість не передбачена, а запровадження такої можливості стане окремою спеціальною преференцією для окремої особи, що теж суперечить законодавчим принципам.

Нагадаємо, рішення про лікування Тимошенко домагатиметься через Європейський суд з прав людини. Дочка Юлії Тимошенко Євгенія заявляє, що влада нічого не пропонує для лікування її матері. Раніше Євгенія заявляла, що німецькі лікарі кажуть, що екс-прем'єра необхідно прооперувати, інакше їй загрожує інвалідність. Ряд країн, серед яких США та Литва, закликали українську владу відпустити Тимошенко на лікування за кордон.

Як відомо, з кінця грудня 2011 року Тимошенко відбуває термін у Качанівській колонії в Харкові. З травня 2012 року через погіршення здоров’я Тимошенко знаходиться на лікуванні в лікарні "Укрзалізниці" в Харкові.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук