ТОП-три найбільш вірогідних кандидати на пост глави ДФС

Суспільствопромоція, 27 квітня 20154800

Сьогодні, 27 квітня, члени конкурсної комісії, ще раз вивчивши особисті справи та матеріали співбесід кандидатів на пост голови Державної фіскальної служби України, планують повідомити громадськості імена кількох фіналістів.

З їх переліку Рада з питань відбору кандидатів на пост голови фінслужби повинен буде скласти власний список і подати відповідні рекомендації щодо претендентів прем'єр-міністру Арсенію Яценюку.

Нагадаємо, що ім'я нового глави ГФС повинно було стати відомим ще в п'ятницю, 24 квітня. Але Мінфін відклав ухвалення остаточного рішення до 30 квітня. І це не дивно: чи жарт - 12 кандидатів! І це на пост, який раніше займали, на думку експертів, "невідомо звідки взялися кандидати". Тепер же, за словами одного з членів комісії, координатора громадської платформи Валерія Пекара, журі "є з кого вибирати": "Люди, які вийшли у фінал, дуже різні. Там є дуже сильні кандидатури, і їх багато", - завив він на брифінгу.

Вибрати з цих сильних кандидатів не так вже й легко, враховуючи, які активні обговорення розгорнулися в пресі і в суспільстві з приводу того, яким хочуть бачити нового главу ГФС. Суперечки ведуться і по воду того, чи повинен це бути бізнесмен або представник "великої четвірки", з досвідом проведення реформ та роботи у відповідній сфері або без, з власною командою або ні з ким не пов'язаний. (http://m.finance.obozrevatel.com/economy/61240-biznesmenyi-rasskazali-kakim-oni-hotyat-videt-novogo-glavu-gfs.htm).

Не обійшлося і без спроб роздути навколо конкурсу скандал. Як тільки Мінфін прийняв рішення дати комісії додатковий час на роздуми, народний депутат Віктор Чумак тут же заявив, що причина відстрочки - бажання знайти компромат на Оксану Продан, одного з 11 кандидатів, що вийшли останній відбірковий тур конкурсу. Ніяких доказів цієї версії депутат не надав. Тим часом, Оксана Продан, на думку експертів, і правда вважається одним з трьох найбільш ймовірних кандидатів на пост глави ГФС - разом з Олексієм Любченко і Романом Насировим.

Кого з них вибере комісія? Спробуємо розібратися в їх особових справах.

Оксана Продан:

Економіст і аудитор за освітою. У 1996 році закінчила Чернівецький державний університет, у 2000-му - Інститут статистики, обліку та аудиту. У 2002 отримала диплом Чернівецького національного університету за спеціальністю правознавство.

У бізнесі працювала недовго, з 2004 року зайняла посаду заступника директора ЗАТ Укртранс-Чернівці. На думку експертів, добре орієнтується в транспортній сфереза.

Паралельно з березня 2005-го вважалася членом громадської ради при Державній митній службі України та секретарем ради імпортерів при Кабінеті Міністрів України. З червня 2008 по травень 2010 - голова ради підприємців при Кабінеті Міністрів. З травня 2010 по грудень 2011-го - голова комітету захисту підприємців при опозиційному уряді, сформованому представниками БЮТ їх політичними союзниками.

З 2012 року зайнялася кар'єрою в політиці і пройшла до Верховної Ради за списками партії УДАР (№4 у виборчому списку) і стала першим замглави комітету з питань податкової та митної політики.

У 2014 році стала депутатом парламенту від Блоку Петра Порошенка та членом комітету з питань податкової та митної політики.

На думку експертів, Оксана Продан має серйозні шанси на успіх. Невеликий досвід роботи в бізнесі (якщо судити по офіційній біографії) компенсується досвідом роботи в профільних організаціях, що займаються питаннями бізнесу, податків та митниці. При цьому, експерти згодні, що політична кар'єра і великі політичні зв'язки можуть зіграти як на руку, так і проти цього кандидата.

Олексій Любченко:

Кандидат економічних наук, випускник Київського державного економічного університету.

Повна протилежність Оксані Продан: зробив кар'єру в держструктурах, має багатий досвід роботи в податковій сфері.

У 1994-1995 був старшим економістом виконкому Смілянської міськради Черкаської області. У 1995-1997 в тому ж міськраді зайняв посаду завідувача відділом комунальної власності та підприємництва, в 1997-1998 - завідувача відділом управління комунальної власності, а в 1998 - заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів та начальника управління економіки та майна.

З 1999 року став заступником голови державної податкової адміністрації в Кіровоградській області. З 1999 по 2003 працював першим заступником голови податкової адміністрації в Кіровоградській області. 2003-2005 - голова податкової адміністрації в Черкаській області. 2005-2007 - заступник голови Кіровоградської облдержадміністрації.

Після навчання в докторантурі ради з вивчення продуктивних сил Національної академії наук України в 2009 зайняв пост заступника голови Державної податкової адміністрації України. З 2011 працює директором департаменту оподаткування юридичних осіб Державної податкової служби України.

Серед плюсів - великий досвід роботи в податковій службі, знання специфіки роботи ГФС зсередини. Крім того, Любченко безпосередньо не пов'язаний ін з однією політичною силою, що також грає йому на руку. Очевидний мінус - відсутність досвіду роботи в бізнес-структурах.

Роман Насиров:

За освітою - фінансист, юрист і управлінець. Закінчив Чернігівський державний інститут економіки управління за спеціальністю "Фінанси" та юрфак Київського Національного університету ім. Шевченко. Потім прослухав курс MBAпо направленіюфінанси і міжнародний менеджментУніверсітета Східного Лондона.

Має досвід роботи у великих іноземних та вітчизняних бізнес-компаніях:

У 2005-2007возглавлял напрямок брокериджа по країнах СНД в лондонському офісі американського брокера-інвестбанку CantorFitzgerald / BGC.

У 2008-2009-керуючий діректорвConcordeCapital.

У 2009-2012-главанаправленія з торгівлі цінними паперами та СЕО підрозділи Центральної та Східної Європи в компанііRenaissanceCapital.

Політикою зайнявся недавно, депутатом верховної Ради став півроку тому за списками "Блоку Петра Порошенка» (№51). У парламенті очолив комітет з питань податкової та митної політики крім того, є заступником Глави Постійної делегації у Парламентській асамблеї Організації Чорноморського економічного співробітництва, а також керівником і членом декількох груп, пов'язаних з міжнародним парламентським співробітництвом.

Безперечні плюси кандидата - робота в іноземних компаніях і великий досвід роботи в бізнесі, а також - щодо нетривала (з 2014 року) політична кар'єра. Незначний мінус - зовсім невеликий стаж роботи в профільних держструктурах. Втім, цей недолік бізнесмени, швидше, вважатимуть гідністю: якщо судити за опитуваннями, багато з них хотіли б, щоб новий глав Держфінпослуг взагалі не мав досвіду роботи в держструктурах.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук