Дональд Трамп оголосив про розрив відносин США з ВООЗ

США перестануть фінансувати Всесвітню організацію охорони здоров'я через повільне реагування на пандемію коронавірусу

СвітАндрій Стець, 29 травня21250
Дональд Трамп оголосив про розрив відносин США з ВООЗ
фото Bloomberg
Президент США Дональд Трамп заявив, що найбільший спонсор ВООЗ перенаправить 440 млн доларів на інші цілі

Президент США Дональд Трамп в п'ятницю, 29 травня, оголосив, що країна розриває відносини із Всесвітньої організацією охорони здоров'я. Кошти, які Штати витрачали на ВООЗ, підуть на фінансування інших міжнародних організацій. Про це він заявив на прес-конференції в Білому домі, повідомляє Bloomberg.

За словами Дональда Трампа, «Китай має повний контроль над ВООЗ, хоча платить лише 40 млн доларів на рік. У той же час США платять на рік приблизно 440 млн доларів».

Відтепер США, які є найбільшим спонсором ВООЗ, більше не будуть фінансувати організацію і перенаправляють ці кошти на інші цілі.

«Оскільки вони не змогли провести реформи, про які їх просили і в яких була величезна потреба, ми сьогодні розриваємо наші відносини із Всесвітньою організацією охорони здоров'я і переправляємо її фінансування на інші міжнародні й варті того потреби у сфері глобальної охорони громадського здоров'я», – сказав американський президент.

Зазначимо, що раніше Дональд Трамп заявляв, що позбавить ВООЗ американського фінансування, оскільки організація виявилась недієвою в реагуванні на пандемію коронавірусу, а також замовчувала інформацію про поширення вірусу в Китаї. За даними ЗМІ, причиною стали стосунки очільника організації Тедроса Ґебреєсуса з владою Китаю, за сприяння якої, як повідомляється, він отримав свою посаду у ВООЗ. Як наслідок ВООЗ кілька місяців не реагувала на спалах коронавірусу, замовчувала особливості його поширення, а в розпал пандемії по всьому світу почала ставити Китай у приклад успішної боротьби з коронавірусом.

15 квітня Дональд Трамп заявив про тимчасове припинення фінансування ВООЗ на час перевірки її реакції на пандемію коронавірусу.

19 травня Трамп надіслав Всесвітній організації охорони здоров’я лист-ультиматум і пригрозив повністю припинити її фінансування через погану роботу в умовах пандемії. У листі Трамп дав ВООЗ 30-денний термін, аби та «суттєво покращила ситуацію». В іншому випадку, за його словами, ВООЗ ризикувала втратити мільйони доларів фінансування та членство США загалом.

Зазначимо, що у світі з початку пандемії коронавірусне захворювання Covid-19 виявили у 5 млн 909 тисяч 3 людей. З них одужали 2 млн 581 тисяча 951 людина та померла від ускладнень – 362 081. При цьому у США від коронавірусу вже померло понад 100 тис. людей, що стало антирекордом смертності від вірусу. Наразі продовжують лікуватися майже 3 млн людей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук