ТРЦ в Україні за час карантину втратили майже 7 млрд грн

Сягнути докризового рівня прибутку центри зможуть лише навесні наступного року

Українська рада торгових центрів (УТРЦ) порахувала, що через карантинні обмеження власники торгових центрів і торгово-розважальних центрів недоодержали близько 7 млрд грн орендних платежів, а падіння обігу операторів, крамниці яких розташовані в торгових центрах, становило близько 50 млрд грн. Про це повідомив в коментарі «Інтерфакс-Україна» голова УРТЦ Максим Гаврюшин.

«За нашими оцінками, українські ТРЦ за два місяці карантину втратили близько 7 млрд грн орендних надходжень, а орендарі площ втратили за два місяці більше ніж 50 млрд грн товарообігу. Постраждали також всі компанії, що надають послуги з обслуговування. Ті орендарі, які працювали під час карантину (продуктові магазини, засоби зв’язку), втратили від 15% (супермаркети) до 50% і більше (засоби зв’язку, зоотовари, побутова хімія тощо) від обігу», – зазначив він.

За словами експерта, потужного відтоку орендарів поки вони не спостерігають, проте є поодинокі випадки закриття магазинів. Голова УСТЦ прогнозує, що багато торгових підприємств можуть закритися після виходу з карантину, коли доведеться платити оренду і зарплату в повній мірі.

«Я думаю, весь рік ми будемо повільно відновлюватися і вийдемо на докризові показники навесні наступного року», – наголосив Максим Гаврюшин.

Нагадаємо, Кабінет міністрів дозволив роботу ТРЦ з 11 травня, проте місцева влада у кількох українських містах, зокрема у Львові, вирішила поки їх не відкривати

Один з найбільших торгових центрів Львова – King Cross Leopolis, що розташований у селі Сокільники, спочатку оголосив про відкриття після карантину, але згодом відклав відновлення роботи до 15 травня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук