Це буде цілком можливим

Я утримаюся від політичних, військових, соціальних оцінок щойно прийнятих "законів про Донбас"

БлогиДенис Олєйніков , 16 вересня 2014 63

Нижче - моя думка як інвестиційного консультанта:

1. Від сьогоднішнього дня не лише коротко-і середньо, але і довгострокова інвестиційна привабливість України не те, що дорівнює нулю - вона негативна. І так буде до тих пір, поки фінансування Донбасу буде здійснюватися за рахунок держбюджету України.

2. Гривня продовжить девальвацію. Піврічний орієнтир: 20-22 грн. за долар до середини весни майбутнього року.

3. Новопроголошені влади Донбасу успішно каналізують фінансові потоки, спрямовані з центру. Польовим командирам знадобляться палаци, яхти, багато зброї, техніки і т.д. Коли грошей не вистачатиме, польові командири будуть влаштовувати провокації на кордоні. Щоб їх втихомирити, державі потрібно буде збирати більше податків. Хотіли лібералізацію? Забуваємо-с.

4. Дефолту я не виключаю, але швидше за все його вдасться уникнути. А ось драконівські обмеження, особливо в сфері валютного обігу та дострокового вилучення депозитів, в тому числі гривневих, ми побачимо вже цієї зими.

5. Рано чи пізно Донбас буде допущений (і де-юре за законом, і де-факто - забезпеченням функціонування виборчкомів і ділянок) до виборів Верховної Ради. Більшість Сепар і регіонали не отримають, але сформувати фракцію людина в 60-80 зможуть запросто. Цього достатньо для того, щоб повністю блокувати економічні реформи, люстрацію, практичне (а не декларативне) рух в ЄС і НАТО.

6. Таким чином, Петром Олексійовичем Порошенком і його командою, по розумінню або по дурості, в Україні реалізований "боснійська сценарій". І хоча з політичної точки зору він надає певні вигоди, економічно "боснійський сценарій" - це повне «бєврємєньє». Читаємо - жопіще на десятиліття.

 

рекомендації:

А. Переведення активів в ліквідні (готівкова валюта, зарубіжні акції, облігації).

Б. Вилучення або переклад на поточні рахунки гривневих депозитних вкладів.

В. Згортання реальних інвестпроектів в Україні.

Г. Мінімізація сплати податків і зборів до держбюджету України (бо нелогічно давати гроші на армію через волонтерів, і тут же платити податки, за які Сепар купуватимуть собі боєприпаси і стріляти в українських солдат).

Д. Продовження участі в реанімації України - строго через волонтерські та неурядові організації.

Є. Голосування на виборах за ту політсилу, яка припинить фінансування Донбасу, керованого Сепар, з нашої кишені. Поки це відбувається - ніякі в світі реформи Україні не допоможуть.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук