Церкву святого Юра у Дрогобичі – відреставрують

Відреставрують церкву

Головні новини за 02 вересняНовини Львова, 2 вересня 2013, 21:25 0

Унікальна дерев’яна церква святого Юра, що у Дрогобичі, виборола грант на реставрацію від уряду США. Гроші на збереження та консервацію розписів вибороли серед 140 претендентів зі всього світу.

Церква святого Юра - унікальна пам'ятка галицької дерев'яної архітектури кінця XV — початку XVI століть. Своїм внутрішнім убранством церква завдячує українському маляру Стефану Медицькому, який у 17 столітті оселився у Дрогобичі.

Зокрема, добре зберігся іконостас видатного майстра. Розписи на ньому розкривають життя середньовічного Дрогобича. Деякі персонажі на зображеннях є впізнаваними.

На своєму віку церква зазнала чимало потрясінь. Одним з останніх став буревій трирічної давнини, тоді вітер та град зруйнував дерев’яний гонтяний дах, гроші на заміну якого шукали кілька років.

Та попри усі потрясіння в цілому церква і донині зберегла свій первісний вигляд. За що цьогоріч у червні її внесли до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Американський грант на реставрацію дерев’яний храм виборов серед 140 претендентів з усього світу.

За 85 тисяч доларів встановлять пожежну сигналізацію та реставрують іконопис. Проте у місті сподіваються - це лише початок.

Роботи з реставрації дерев’яної пам’ятки обіцяють розпочати вже у вересні, коли надійде грант. Тут також розраховують і на допомогу американських спеціалістів.
 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук