ЦНАПи перестали видавати біометричні паспорти через втручання СБУ

Головні новини Львова 07.04Вікторія Іваскевич, 7 квітня 2017, 20:00 0
дивіться також

Після того, як в Європарламенті проголосували за безвізовий режим для України, українці кинулись виробляти біометричні паспорти. Однак на сайті міграційної служби годі знайти вільні дати. А у львівських ЦНАПах ще з вечора четверга не можуть ні прийняти документів, ні видати готових паспортів. Тим часом, у відділеннях міграційної служби кажуть, що не відчули ажіотажу і працюють без змін.

По новий закордонний паспорт до ЦНАПу Франківського району щодня звертається 15-20 людей. Однак ще з вечора четверга працівники Центру зустрічають всіх охочих виробити «біометрику», невтішними новинами.

«Сьогодні в нас є відсутній канал зв'язку з програмою забезпечення міграційної служби і, на жаль, прийом проводити не маємо змоги», ― пояснює керівник ЦНАПу Зоряна Лень.

І ЦНАПи, і паспортні сервіси не працюють по всій Україні. На сайті Державної міграційної служби пояснюють: тимчасово призупинили видачу документів через СБУ.

«6 квітня внаслідок слідчих дій працівників Служби безпеки України в одного з операторів зв’язку тимчасово призупинено оформлення і видачу біометричних документів (паспорт для виїзду за кордон та ID-паспорт) у центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП) та «Паспортних сервісах» на всій території України», ― зазначено на сайті Державної міграційної служби.

В звичному режимі працюють лише підрозділи міграційної служби. В управлінні кажуть: попри перспективи «безвізу», ажіотажу не відчули. Все через електронну чергу.

«Люди приходять в зручний для них час, вони записуються на конкретну годину, ― каже в.о. першого заступника начальника управління Державної міграційної служби у Львівській області Іванна Іваночко. ― В середньому, в нас приходить здати на оформлення паспорта до 60-ти осіб».

Реєструватись на сайті міграційної служби потрібно за два тижні до подачі документів. Однак наразі вільних дат немає.

«Ми пробували багато разів, але зареєструвалися все-таки, ― каже Мар'яна, яка зареєструвалась через інтернет. ― Але я реєструвалася до того моменту, поки "безвіз" не прийняли, тому було швидше, напевне. Зараз люди кинулись робити паспорти, тому, мабуть, черга зараз дуже напружена».

Вільні дати з'являються вночі, кажуть в міграційній службі. Однак, ті, хто не хочуть чекати, приходять до відділень полювати на вільні місця в черзі.

«Наразі місць немає, ― пояснює оператор-консультант ПТКС Андріана Лиса. ― Якщо хтось не приходить, звільняється місце. Тоді ми видаємо талончик на поточну чергу, і людина може пройти без черги в той же ж день».

Нагадаємо, щоб виробити біометричний паспорт, достатньо принести український, довідку про присвоєння ідентифікаційного номера та квитанцію про оплату. Однак допоки безвізового режиму для України не схвалила Рада ЄС, кордон перетнути можна лише із візою. А от вже коли «безвіз» почне діяти, певні експерти, не потрібно буде возити із собою цілі торби документів. Достатньо мати страхівку, гроші і заявити про свої наміри повернутись додому. Наприклад показати прикордонникам квиток назад.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук