Цьогоріч на кіно в Україні виділять 120 млн грн

Культура15 січня 20111871

Бюджет на 2011 рік передбачив для кіногалузі цього року близько 120 мільйонів гривень. У порівнянні з попереднім «залишковим принципом» кінофінансування (було в межах 20-30 мільйонів) - «сума майже розкішна», заявила голова агентства з питань кінематографії Катерина Копилова.

За її словами, "спочатку виходили взагалі з цифри 24 мільйони гривень. Лише. Але надалі все змінилося", заявила К. Копилова в інтерв’ю "ДТ. Україна".

"Просто зуміли мотивувати необхідність такого рядка бюджету на кіно. Адже достатні аргументи для цього є. Гадаєте, їх недостатньо? Молоді талановиті кінорежисери не могли себе проявити через колишні мізерні вливання в кіно... Деякі кіноідеі не вдалося реалізувати, оскільки вічно "залишковий принцип". Наші мотивації почули", — зазначила Копилова.

Відповідаючи на питання про те, яка частина з 120 мільйонів піде на реальні проекти Національної кіностудії імені Олександра Довженка, вона сказала: "Тут — питання відкрито... Ідеї, звичайно, існують. Але, напевно, не під всі з них потрібно виділяти величезнібюджети .. Пам'ятаючи минулий досвід... Ну і головне в цьому питанні: бачу нашу подальшу роботу зовсім не в рамках багатьом зручної старої системи - "держава субсидує, а творчої відповідальності ніякої". Хотілося б, щоб і довженківці активніше переходили на шлях копродукції. З іншими країнами. З цікавими зарубіжними партнерами. І щоб ми, нарешті, відійшли від архаїчного принципу держзамовлення. І надавали кіногалузі "держпідтримку".

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук