Турчинов: АТО потрібно завершити і перейти до нового формату захисту України

Турчинов: АТО потрібно завершити і перейти до нового формату захисту України
фото УНІАН
Олександр Турчинов анонсував подання відповідного законопроекту

Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Олександр Турчинов вважає, що в Україні потрібно завершити антитерористичну операцію і перейти до нового формату захисту країни від гібридної війни з Росією.

«Військові дії тривають на сході нашої країни вже три роки і переросли як за тривалістю, так і за масштабами формат АТО. У той же час потрібно зазначити, що антитерористична операція виконала дуже багато важливих завдань. Саме в рамках АТО ми зупинили агресора, змогли провести президентські, парламентські і місцеві вибори, а також звільнили значну частину окупованої території України… У той же час, прийшов час перейти до нового формату захисту країни», – сказав Турчинов в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

За його словами, чинне українське законодавство передбачає два основних випадки, при яких дозволено бойове застосування Збройних Сил – це оголошення війни і антитерористичної операції.

«Незважаючи на поширену думку, згідно з нашим законодавством введення воєнного стану передбачає лише наявність особливого правового режиму в країні, або в окремих регіонах, і не надає автоматичного права на використання Збройних сил України та інших військових формувань», – пояснив секретар РНБО і додав, що законодавство формувалося на основі уявлень xx століття про класичну війну і не враховує необхідності протистояти гібридній агресії, яку веде проти України Росія.

У зв'язку з цим, за його словами, прийшов час визначити новий формат, який дозволить ефективно захистити Україну від гібридних методів війни, що застосовуються Росією проти нас.

«Прийшов час не просто визнати окупованими деякі регіони Донецької і Луганської областей, але чітко, на законодавчому рівні визначити засади державної політики щодо їх звільнення. Необхідна ефективна технологія захисту країни, а для цього законодавчо потрібно надати президенту право застосовувати ЗСУ та інші військові формування проти гібридної агресії з боку РФ», – наголосив секретар РНБО.

Він також зазначив, що потрібно створити в зоні протистояння Оперативний штаб з широкими повноваженнями для комплексного управління ЗСУ, усіма силовими структурами, а також військово-цивільними адміністраціями. При цьому секретар РНБО підкреслив, що такий підхід «тільки підсилить фундамент Мінських угод, оскільки їх реалізація неможлива без вирішення питань безпеки і без звільнення окупованої української території».

«Це дуже серйозне питання, що вимагає обговорення в професійному експертному середовищі. Уточнений законопроект “Про відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями Донецької і Луганської областей” буде представлений президенту, після чого, сподіваюся, він оперативно буде внесений до Верховної Ради», – сказав він.

Нагадаємо, АТО на Донбасі почалася в квітні 2014 року. За час її проведення вже загинули понад 10 тисяч людей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук