У 2015 році українці більше ходили в кіно

Кількість проданих квитків збільшилася на 8,8%

У 2015 році українці більше ходили в кіно
фото IMDB
найкНайкасовішим торік став мультфільм «Посіпаки»

У 2015 році касові збори в Україні встановили рекорд. У гривні виторг зріс приблизно на третину, а кількість проданих квитків збільшилася на 8,8%, підрахували аналітики медіаконсалтінговой компанії «Медіа Ресурси Менеджмент».

За період з 1 січня по 27 грудня 2015 касові збори фільмів в українських кінотеатрах склали ₴1,2 млрд або майже $546 млн. У цей період відбулися прем'єри 292 фільмів. Крім того, дистриб'ютори випустили в прокат 19 тематичних добірок короткометражних і повнометражних картин. Таким чином, у порівнянні з попереднім роком загальна кількість релізів зменшилася.

У порівнянні з 2014 роком касові збори у гривні виросли на 31%. Це пов’язано із тим, що ціна квитків зросла з 47 гривень до 57 гривень у середньому за один квиток. Збільшилася також кількість проданих квитків - з 19,47 млн до 21,19 млн. У доларовому еквіваленті ринок зменшився на 32% з $8 млн до 5,5 млн. Це обумовлено тільки девальвацією гривні.

Проте прокатники вважають, що цифри не є точними, адже не всі дистриб’ютори повідомляють дані про всі релізи.

«МРМ» також повідомила, що найкасовішим торік став мультфільм «Посіпаки» (приблизно ₴45 млн). Зауважимо проте, що станом на 3 січня 2016 року, лідером став фільм «Зоряні війни: Пробудження сили», який  зібрав в українському прокаті 55,6 млн грн.

Найуспішнішим став дистриб’ютор обох картин, компанія B&H Film Distribution,яка показала українцям 40 фільмів, які зібрали ₴686 млн. 8 із 10 найкасовіших фільмів на український ринок вивела саме вона.

Це - «Зоряні війни: Пробудження сили» (₴55,6 млн), «Форсаж 7» (₴46 млн), «Монстри на канікулах 2» (₴44,8 млн), «Месники: Ера Альтрона» (₴39,7 млн), «Світ Юрського періоду» (₴39 млн), «Сьомий син» (₴24,5 млн), «50 відтінків сірого» (₴39,6 млн), повідомляє РБК-Україна.

Другий за величиною прокатник - компанія Ukrainian Film Distribution (UFD) - за рік також випустила на екрани 40 фільмів. Їх загальна каса склала ₴260 млн. У десятку найкасовіших релізів минулого року потрапило 2 з них: «8 нових побачень» (₴26,3млн) та «Марсіанин» (₴34 млн).

Цьогоріч у прокат вийшло 23 українських фільма, проте жоден із них до чільної прокатної десятки не потрапив. Єдиною українською стрічкою, яка повернула вкладені у неї кошти після релізу в кінотеатрах, стала «Незламна», знята разом із Росією.

Нагадаємо, що 1 січня 2016 року завершилася дія пільги, яка визначала пільговий режим діяльності галузі кінематографії. Зокрема, пункт 13 підрозділу 2 «Перехідних положень» кодексу встановлював, що тимчасово звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання послуг з демонстрування, розповсюдження та/або публічного сповіщення національних фільмів та іноземних фільмів, дубльованих, озвучених та/або субтитрованих державною мовою на території України, демонстраторами, розповсюджувачами та/або організаціями мовлення (публічними сповіщувачами). Це означає, що відтепер кінотеатри мають збільшити ціну на квитки на розмір ПДВ (на 20%).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук