У Білорусі через Митний союз подорожчав бензин

Світ22 серпня 20116061

Шостий раз від початку року у Білорусі підвищились ціни на бензин і дизельне паливо. Таким чином, з січня 2011 року автобензини А-92 і А-95 подорожчали в півтора рази, "Нормаль-80" і солярка - майже удвічі.

У суботу, 20 серпня концерн "Білнафтохім" підвищив роздрібну вартість нафтопродуктів в середньому на 3%. Як повідомили у відомстві, перегляд зроблений в цілях поетапного зрівнювання цін на товари в країнах Митного союзу, оскільки чинні ціни на паливо у Білорусі нижчі від російських.

Цього року ціни на бензин і солярку двічі підвищувалися у березні - загалом на 15%, в травні - на 20%, на початку червня - відразу на 30% і в липні - на 3%. Червневе підвищення привело до масової акції "Стоп-бензин", - більше тисячі автомобілів блокували центр Мінська, влаштувавши справжній транспортний колапс. Кілька учасників акції було затримано і засуджено до великих штрафів.

Проте у результаті влада вимушена була визнати надмірність своїх дій. 9 червня президент Олександр Лукашенко розпорядився "відгвинтити" ціни до прийнятного рівня - в середньому до 20%. Білоруський керівник наказав, щоб надалі ціни на паливо росли не так різко: "Додайте, якщо це необхідно, в квартал по 2-3%, але ніяк не 30%".

Проте в умовах стрімкого знецінення білоруського рубля витримувати президентський графік не вдається: нинішнє підвищення цін на 3% сталося рівно через місяць після попереднього.

Нагадаємо, фінансова криза, яка згодом переросла у загальноекономічну, у країні виникла через дії самої влади Білорусі. Напередодні президентських виборів у грудні 2010 були підвищені зарплати у бюджетній сфері. Вже тоді білоруський рубель похитнувся. Ще до виборів люди почали скуповувати стабільніші долари і євро. В результаті за 2010 рік золотовалютні резерви Білорусі зменшилися на 622 млн дол. (11%).

За перші 2 місяці 2011 року білоруси купили ще майже 1 млрд дол., у березні - 500 млн дол. Зневірившись задовольнити ажіотажний попит на тверді валюти, Нацбанк Білорусі 22 березня 2011 року перестав продавати банкам долари для подальшого перепродажу населенню.

Такими методами влада країни сподівалася врегулювати ситуацію з нестачею доларів і євро, але результатом стала ще більша валютна паніка.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук