У Білорусі продовжилися протести проти «декрету про дармоїдів»

СвітРоман Ганкевич, 5 березня 20172620
Мітинг і марші в Бресті тривали близько двох годин

У Білорусі відбувся черговий протест проти так званого «декрету про дармоїдів» – указу президента Олександра Лукашенка, який запровадив податок для непрацевлаштованих. Про це повідомила білоруська служба «Радіо Свобода».

Як зазначається, у мітингу й марші в місті Бресті, які протривали близько двох годин, взяли участь близько тисячі людей. Йдучи центральними вулицями міста, учасники мітингу вигукували «Ні декретові № 3» і «Лукашенку, йди геть!».

Перед початком акції міліція зупинила кілька автомобілів з лідерами опозиції, які їхали з Мінська до Бреста для участі у протестах. За даними служби, під приводом перевірки затримали авто Віталія Римашевського. Ще двоє опозиціонерів, що їхали з ним, Анатолій Лебедько і Микола Козлов, вирушили далі до Бреста подорожніми автами, але їх теж зупинили. Потім опозиціонерів забрали до відділку міліції і відпустили тільки після того, як акція закінчилася.

Схожі акції тривають у різних містах Білорусі вже кілька тижнів. Кількадесят тисяч осіб підписали петицію проти указу, який неофіційно назвали «декретом про дармоїдів».

Слід зазначити, що учасники акцій протесту вимагають скасувати рішення президента Білорусі Олександра Лукашенка про щорічний одноразовий збір на суму в перерахунку у приблизно 200 євро, який мають сплачувати всі громадяни, що не працюють понад 180 днів на рік. Закон не поширюється на зареєстрованих на біржах праці осіб, які шукають роботу, домогосподарок, фермерів і осіб, що працюють у Росії. Термін сплати нового податку закінчився 20 лютого 2017 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук