У Британії заохочуватимуть приїзд заробітчан з України й Росії

СвітНаталія Зубрицька, 15 травня 201310272
У Британії заохочуватимуть приїзд заробітчан з України й Росії
У Британії потребують працівників для садівництва

Консультативний комітет з міграції Британії (Mac) закликав міністра внутрішніх справ Терезу Мей розглянути питання заохочення приїзду в країну східноєвропейських робітників з таких країн як Україна та Росія, інакше країна може зіткнутися з суттєвим браком робочої сили під час сезонних робіт. Про це пише The Guardian.

Як зазначається у звіті Mac, брак сезонних трудових мігрантів у середньостроковій перспективі призведе до зростання витрат на оплату праці і, як наслідок, збільшення цін на овочі та фрукти на 10-15%. Mac попереджає, що магазини та супермаркети, швидше за все, звернуться до дешевих іноземних фруктів і овочів, що призведе до втрати робочих місць у британській галузі садівництва.

Схема сезонних сільськогосподарських робітників (SAWS) дозволяє річну квоту у 21 тис 250 болгарських і румунських працівників, зайнятих у сільському господарстві на строк до шести місяців.

Дію схеми буде припинено наприкінці цього року, що і спричинить брак робітників. До сьогодні робота схеми мала вирішальне значення для постачання полуниці, салату, яблук та інших м’яких фруктів і овочів до британських магазинів.

У зв’язку з цим міграційні експерти радять міністру подумати над заміною сезонних робітників у схемі працівниками з-поза меж Європи, зокрема, з таких країн, як Україна, яка має велику кількість студентів у галузі сільського господарства.

За словами голови Mac Девіда Меткалфа рішення про заміну схеми означатиме, що уряд захищає садівництво як пріоритетний сектор.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук