У Брюсселі сьогодні стартує саміт Україна-ЄС

Про запровадження безвізового режиму на саміті поки оголошувати не стануть

СуспільствоАндрій Стець, 24 листопада 20163840

У Брюсселі в четвер, 24 листопада, відбудуться переговори лідерів України та Євросоюзу в рамках саміту Україна-ЄС. Україну на саміті представлятиме президент Петро Порошенко, ЄС – президент Європейської ради Дональд Туск і президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер.

Порядок денний 18-го саміту Україна-ЄС нараховує близько 20 питань. Зокрема, першим питанням зазначено обговорення пріоритетів у політичних та економічних реформах, включаючи допомогу ЄС.

Як передбачається, другим буде розглянуто питання співробітництва у сфері Спільної зовнішньої безпекової політики та Спільної політики у сфері безпеки та оборони (CFSP/CSDP). Також будуть порушені питання співпраці у сфері юстиції, свобод та безпеки, включаючи лібералізацію візового режиму, інформує УНІАН.

Учасники саміту обговорять питання, пов'язані із торгівлею, тимчасовим застосуванням Угоди про асоціацію в частині поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі, секторальним співробітництвом, включаючи енергетику та транспорт.

Окремим блоком на обговорення винесене питання розвитку ситуації в Україні. Зокрема, сторони обговорять ситуацію в окремих регіонах Донецької та Луганської областей, виконання Мінських домовленостей, включаючи питання, пов'язані з правами людини.

Також на порядку денному стоїть обговорення незаконної анексії Автономної республіки Крим та Севастополю Російською Федерацією. Очікується, що темою для обговорення буде і ситуація в самому Європейському Союзі, регіональні питання та питання зовнішньої політики.

Сторони планують також окремо обговорити «російське питання», ситуація в Молдові та Придністров'ї. Не виключено, що сторони можуть обговорити й інші питання.

Уже відомо, що про запровадження безвізового режиму на саміті поки оголошувати не стануть, інформує ТСН.Ранок.

Цей саміт у Брюсселі готували цілий рік. Відколи Україна уклала Угоду про асоціацію з Європейським Союзом, такі зустрічі є обов'язковими і мають відбуватися щороку. Але дату відкладали, сподіваючись приурочити збори до визначної події – надання Україні безвізового режиму з ЄС. Утім, як відомо, безвіз відкладається орієнтовно до початку 2017 року. Оскільки євроінституції нині розробляють механізм призупинення безвізового режиму для усіх країн, з якими він діє. Це не є упередженням щодо офіційного Києва – Брюссель хоче мати подушку безпеки на випадок, якщо хвиля нелегальних мігрантів транзитом з усіх безвізових країн, а їх близько 60, стане загрозою.

Зазначимо, що раніше заступник голови Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв заявив, що 24 листопада в Брюсселі не буде озвучено дати початку безвізового режиму для українців.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук