<

У Чернівцях відкрили пам’ятник Францу Йосифу Першому

3 жовтня 20097700

Лідер Громадської ініціативи «Фронт змін» Арсеній Яценюк 3 жовтня відкрив у Чернівцях пам’ятник імператору Австро-Угорщини Францу Йосифу Першому. Його зведено за особисті кошти політика, – повідомили ZAXID.NET в прес-службі «Фронту змін».

Перший камінь під майбутній пам’ятник Арсеній Яценюк заклав рік тому, 4 жовтня 2008 року, в дні святкування 600-річчя Чернівців. Сьогодні у сквері на вулиці Марії Кордуби відбулося його урочисте відкриття.

У церемонії взяли участь міський голова Чернівців Микола Федорук, представники обласної влади, а також Надзвичайний і Повноважний посол Австрії в Україні Йозеф-Маркус Вукетич.

Арсеній Яценюк підкреслив, що відкриття пам’ятника імператору Австро-Угорщини Францу Йосифу Першому – це відновлення історичної справедливості. "Відбулася справедлива оцінка історичних подій на Буковині. Адже Україна і Буковина були частиною імперії, і саме в період існування цієї імперії тут відбувався дуже серйозний розвиток. Чернівці почали розвиватися як національний культурний центр – починаючи з відкриття університету і закінчуючи чотирма україномовними школами, українськими газетами й загалом економічним, соціальним, політичним рухом", – сказав лідер "Фронту змін".

Він зазначив, що "це - не сум за імперією, це - відзнака здобутків". "Це означення того, що велике історичне минуле завжди формує велике історичне майбутнє. Так завжди ставалося, що Україна була частиною великих об’єднань. Та я переконаний у тому, що обов’язково буде так, що Україна стане ініціатором великих об’єднань. Україна може і зобов’язана бути ініціатором нового об’єднання - Східноєвропейського, яке я бачу від Ужгорода до Владивостока. І Київ буде центром", - підкреслив Арсеній Яценюк.

Політик висловив подяку меру Чернівців за сприяння у встановленні пам’ятника. "Без вашої особистої допомоги цього б не відбулося", - сказав він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук