У дружини депутата обласної ради Баляша остаточно забрали ділянку в парку культури

ЕкономікаН.О., 23 жовтня 201413120

Сьогодні  депутати Львівської міської ради прийняли ухвалу про відновлення меж парку пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення Львівського центрального парку культури і відпочинку ім. Б.Хмельницького. Відповідно до ухвали, межі парку відновлять за рахунок земельної ділянки на вулиці Лижв’ярській, 42.

Ця ділянка на сьогодні перебуває в оренді в Оксани Баляш, дружини депутата Львівської облради, заступника голови спостережної ради  ПАТ «Оксі Банк» Олега Баляша. На ній понад три  роки тому подружжя вирішило збудувати багатоповерховий офісний центр.  Як повідомляли «Наші гроші. Львів», ще 2008 року Оксана Баляш придбала будинок у «Концерну «Сімекс», який був розташований на Лижв'ярській, 42. За підрахунками журналістів, сума угоди становила не менше ніж $1,5 млн. Наприкінці 2011 року будівлю знесли, а на її місці почали підготовчі роботи для спорудження офісного центру. Масштабне будівництво на території парку викликало протести депутатів міськради, зокрема Віри Лясковської.  

А вже в січні 2013 року Господарський суд Львівської області ухвалив рішення про повернення в комунальну власність будинку, розташованого за адресою Лижв’ярська, 42. Таке рішення суду було мотивовано тим, що правоохоронці довели факт незаконного продажу споруди за цією адресою ще 1992 року, коли підприємство «Жубер» викупило в дирекції парку тодішній павільйон «Юність» площею 300 кв. м. Cуд з’ясував, що підпис директора парку на цій угоді є підробленим. Крім того, керівництво парку не мало право на продаж павільйону, оскільки Львівська міськрада ніколи не передавала його паркові.

Попри це «Жубер» встиг збільшити його площу до 735,1 кв. м і продати «Концерну «Сімекс», а той у вересні 2008 року продав будинок Оксані Баляш.

Тепер, згідно з ухвалою міської ради, місто вилучить для суспільних потреб також ділянку, на якій колись був незаконно проданий павільйон.  Орієнтовна площа - 0,1 га.  Начальник юридичного управління  ЛМР Гелена Пайонкевич не відкидає майбутніх судових позовів. Вона також готова звертатися до суду про примусове вилучення земельної ділянки та розірвання договору оренди землі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук