У Франції видали журнал з російськими маніпуляціями українською історією

СвітВолодимир Пиріг, 7 листопада 20173450

Посол України у Франції Олег Шамшур написав відкритого листа французькому видавництву Le Group VALMONDE & CIE у зв’язку з публікацією журналу «Секрети Росії», де містяться історичні та політичні неточності з приводу Криму, Донбасу і Київської Русі.

«По-перше, я хотів би звернути вашу увагу на те, що окремі дефініції в цьому журналі суперечать міжнародному праву. Згадка про незаконну анексію Криму Росією як про “реінтеграцію” Криму дезінформує ваших читачів», – зазначив посол.

Шамшур наголосив, що в такий спосіб видавництво легітимізує кричуще порушення Росією міжнародного права, замість того, щоб говорити правду, яка визнана міжнародним співтовариством та Організацією Об’єднаних Націй.

«У вашому журналі ви вдаєтеся до цитування лише французьких політиків, добре відомих своєю проросійською позицією, які неодноразово у незаконний спосіб відвідували Автономну Республіку Крим (Україна), окуповану Росією, порушуючи норми міжнародного права, українське законодавство та демонструючи неповагу до офіційної позиції Франції та міжнародної спільноти», – написав посол.

Він нагадав, що «Франція займає ключову позицію у відстоюванні територіальної цілісності України та рішуче засудила анексію Криму після нелегітимного “референдуму”». Він також додав, що нещодавно президент Франції Еммануель Макрон підтвердив прихильність Франції до суверенітету України в її визнаних кордонах та наголосив, що «Франція не визнає анексію Криму» Росією.

«Автор однієї зі статей звинувачує французів в “русофобії”. Але навіщо називати “русофобією” будь-яке несприйняття спроб Росії підірвати європейську стабільність та ігнорувати міжнародне право? Я хотів би також звернути вашу увагу на історичні неточності у статтях, присвячених Київській Русі з VIII по XI ст., де вона представлена як Росія. Таке тлумачення свідомо використовується Росією для маніпулювання історичними фактами та присвоєння історії іншої країни», – написав Шамшур.

Посол додав, що для висвітлення з належною об’єктивністю цього історичного періоду, було б доцільно відокремлювати терміни «Русь» – середньовічна держава з Києвом як столицею та «Росія» – держава зі столицею в Москві, яка виникла набагато пізніше. Посол також нагадав, що ця держава до 18 століття мала назву «Московія».

«Що мене також здивувало, то це те, що ви проводите абсолютно антиісторичні паралелі між українськими запорізькими козаками, увічненими І. Рєпіним, які втілюють прагнення України до свободи, її боротьбу за незалежність та терористичними найманцями, які захопили у заручники частину населення Донецької та Луганської областей (Україна) та діють на замовлення Росії, за її фінансування та озброєння», – додав Шамшур.

Він констатував, що «така неправдива інформація», яку використали автори журналу, «сприяє російській пропаганді, яка намагається виправдати агресію Російської Федерації проти України».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук