У супермаркетах «Фуршет» збирали кошти для церкви на території ДНР

У супермаркетах «Фуршет» збирали кошти для церкви на території ДНР
фото ТСН

У супермаркетах «Фуршет» виявили скриньки для збору коштів нібито на відновлення Свято-Олександро-Невського храму, який розташований у с. Авдотьїно, що в передмісті Донецька на території, яка зараз контролюється бойовиками ДНР.

Зокрема, кілька днів тому в Кам'янці-Подільському в супермаркеті «Фуршет» виявили кілька таких скриньок, написала на своїй сторінці у Facebook волонтерка Майя Москвич.

«При нас адміністратор зняв всі 4 скриньки, опломбував і лишив до приїзду керівництва. Керівництво мало подбати про їх відкриття і вилучені кошти кинути не на територію ДНР, а на якусь хорошу справу. Пройшло кілька днів і керівництво «Фуршету» почало давати задню – кажуть, нічого не можемо зробити, в нас договір з Московським патріархатом», – написала волонтерка.

Керівник відділу, який контролює розміщення скриньок у «Фуршеті», Ольга Грищенко розповіла ZAXID.NET, що скриньки для Свято-Олександро-Невського храму розміщував благодійний фонд «Благостиня». Вони уклали договір із «Фуршетом». Однак, з її слів, термін дії договору закінчився кілька років тому.

«Договір між «Фуршетом» і фондом закінчився у 2012 році. Після цього фонд був зобов’язаний забрати усі скриньки з території фуршету. Вони забирали скриньки з магазинів, але не всі. Мені невідомо чому. З ними зв’язувалися працівники «Фуршету» і просили забрати ці скриньки. Коли вони не забрали цих скриньок, то було розпорядження директорам супермаркетів забрати ці скриньки з кас. Але не всі директори виконали ці розпорядження, за що вони понесуть адміністративну відповідальність», – розповіла Ольга Грищенко, зазначивши, що форму і розмір такої відповідальності визначатиме керівництво «Фуршету».

Вона запевнила, що всі знайдені у магазинах скриньки працівники супермаркетів передадуть волонтерам для лікування бійців.

З її слів, востаннє скриньки виявили кілька днів тому у «Фуршеті», розташованому в Кам’янці-Подільському, а в середині серпня – у Луцьку. Загалом було 8 скриньок.

В обох випадках, у Кам'янці-Подільському та Луцьку, скриньки стояли доти, доки їх не виявили активісти.

Із фондом «Благостиня», який нібито розташований у Києві, зв'язатися не вдалося. Сайту у «благодійників» немає, а єдиний номер телефону не відповідає.

Щодо Львова, то Ольга Грищенко запевнила, що у трьох супермаркетах «Фуршет», розташованих у місті, таких скриньок немає. Утім, один із користувачів соцмереж Віталій Нещадим, зазначив, що ці скриньки раніше були і у Львові в одному з супермаркетів мережі, що на вулиці Богдана Хмельницького. Він уточнив, що це було ще у 2013 році до початку військових дій на території Донбасу.

У самому супермаркеті від коментарів відмовились, зазначивши, що питанням розміщення скриньок для збору коштів займається спеціальний відділ у Києві. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук