У Городку священик знімає фільм про пограбування пошти членами ОУН

Прем'єра фільму «Незламні» відбудеться наприкінці року

Головні новини Львова 11.10Софія Трощук, 11 жовтня 2018, 14:40 1770 0

«За Україну варто боротися» ‒ під таким гаслом у Городку знімають історично-художній фільм «Незламні». Тут священик бере до рук камеру, а на бійців ОУН перетворюються його парафіяни.

Усе, як у Голівуді: спершу актори готуються до зйомок в імпровізованій гримерці. До зйомок лаштує техніку й оператор ‒ отець Михайло Греділь.

І ось перша сцена дня. Пластун, націоналіст і ОУНівець Володимир Старик заспокоює свого молодшого побратима Степана Долинського, який прибув за наказом крайового провідника.

«Деколи усвідомлюєш, наскільки ти тут у цьому житті робиш мало. Бо важко, або бракує часу, чи ще щось. А тут люди тижнями не їдять, сидять у бозна-яких бункерах і чекають на свій час», ‒ розповідає про свої переживання Тарас Елейко. Він виконує роль Володимира Старика.

Такі напади ‒ експропріації, бійці ОУН влаштовували часто. Адже потрібні були кошти на організацію. Штурмували державні установи та банки. 30 листопада 1932 року пішли на пошту у Городку.

«Поляки використовували податки українців для того, щоб ще більше здійснювати тиск на українське населення», ‒ розповідає учасниця кіногрупи Галина Вилійка-Ждан.

Вони ‒ аматори, не професійні актори. Втім, до зйомок готувалися ретельно.

«Я взяв сценарій і вдома падав, старався зіграти, говорив. Пам'ятаю, ще дружина мені казала: що ти робиш, зараз сусіди прийдуть», ‒ сміється Борис Латик, який виконує роль Степана Долинського.

Ідея зняти фільм з'явилася в отця Михайла ще десять років тому. Втім, до справи взялися лише взимку, після зйомок бандерівської коляди вирішили: робитимуть кіно з екшеном. Він сам придбав камеру, а на реквізит оголосив збір коштів. Зйомки розпочали в серпні.

«Хочемо показати нашому теперішньому поколінню, що вони мають вже Україну незалежну. І що завдячують тим мужнім донькам і синам України», ‒ розповідає отець Михайло Греділь.

Отець Михайло й сам нещодавно повернувся зі сходу. Був там капеланом. З війни привіз позивний Апостол. У фільмі теж буде підтримувати вояків, зіграє роль священика. Але поки що знімають ключові сцени.

Діалог акторів майже завершується. Ось на знімальному майданчику каже із хвилюванням у голосі Степан Долинський: «Ну та файно, але як ти думаєш, доведеться нам стріляти? Знаю, що всі з нас підготовлені, але з невідомими бійцями йти на справу ‒ всякі трафунки можуть бути!». А Володимир Старик, старший товариш, з впевненістю у голосі каже: «Та не бійся, малий! Серед нас найкращі!»

Та стріляти все ж таки довелося. Адже напад на пошту не вдався. І ось жандарми наступають на п'яти.

Поранені ОУНівці мусять відступати, в процесі відстрілюються.

Тут усе як у ті моменти ‒ постріли, кров, знемога. І головне ‒ почуття.

«Переживання, яке складається, в серці. Я просто стараюся вжитися в роль, прожити відчуття, які прожив мій герой», ‒ каже Андрій Гавришко. Він виконує роль ОУНівця Миколи Ясінського.

Прем'єру фільму «Незламні» запланували на кінець року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук