У ГПУ заперечили зволікання із розслідуванням справ щодо Пола Манафорта

The New York Times раніше писала, що справи Манафорта в Україні «заморозили», щоби не гнівити Трампа

Видання The New York Times опублікувало статтю, в якій вказується, що українські слідчі Генпрокуратури фактично відклали розслідування справи махінації Пола Манафорта – колишнього консультанта Віктора Януковича та екс-очільника виборчого штабу Дональда Трампа – через команду з політичних міркувань. Утім у Генпрокуратурі України звинувачення, наведені у статті, відкинули.

Заступник генерального прокурора України Євген Єнін заявив, що «жодних заборон виконувати запити про міжнародно-правову допомогу з США не існує в природі».

«Американські правоохоронці, ані ФБР, ані Мюллер, до ГПУ з жодними запитами про правову допомогу у зв’язку зі справою Манафорта не звертались. Тобто і «забороняти» не було що в принципі», – написав Єнін у Facebook.

Як приклад тощо, що співпраця між Генпрокуратурою та американськими правоохоронцями існує, він навів той факт, що в Україну повернуті з США понад 600 тис. доларів в межах проваджень, пов’язаних зі згаданими у статті The New York Times.

Про те, що стаття нібито містить перекручені факти, заявив і Володимир Ар’єв, який давав коментар ЗМІ раніше. За його словами, редакція скоротила його цитату, через що вона втратила цілісність.

«Коли журналіст Ендрю Крамер спитав мене – чи знаю я щось про те що зупинене розслідування в Україні щодо Манафорта і чи відомо мені, чи зверталася до українських правоохоронців американська сторона, я відповів буквально: «Мені достеменно невідомо чи американські колеги зверталися до українських. Можу припустити, що через наявну в країні ситуацію Україна уникає всіх моментів, які можуть роздратувати американську адміністрацію, але якщо американські слідчі звернуться до українських, то українська сторона зробить все необхідне відповідно до чинних двосторонніх угод». На нерозривності фрази у випадку цитування я наполягав. Не дарма. Іншу думку я виклав так: «Не виключено що справа Манафорта могла опинитися в довгій шухляді, але, переважно через те що у нас просто не вистачає слідчих, які могли би якісно дати раду справам такого рівня складності». Звернувся через журналістку, яка брала участь в підготовці матеріалу, з проханням передати в The New York Times моє бажання скорегувати першу цитату. Отримав відповідь що газета скоротила її. От і все», – зазначив депутат у Facebook.

У статті американської газети йшлося, що в Україні заморозили розслідування чотирьох проваджень, пов’язаних з екс-главою виборчої кампанії президента США Дональда Трампа Полом Манафортом. ГПУ розслідує чотири справи, в яких фігурує Манафорт, але генеральний прокурор фактично заморозив їх.

Видання зазначало, що рішення припинити розслідування прокурор ухвалив, коли адміністрація президента Трампа завершувала виконання плану з продажу протитанкових ракет Javelin Україні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук