У Хмельницькому презентували програму підтримки кандидатів у мери

Вчора, 15 травня, у Хмельницькому, координатор громадської кампанії «За відповідальну владу» Ігор Курус представив модульну програму підтримки кандидатів у мери під назвою «Успішні міста - успішна Україна».

Чергові вибори до місцевих органів влади планують провести уже наприкінці жовтня цього року. Точного списку кандидатів, які балотуватимуться у мери Хмельницького, поки немає.

Однак, громадські активісти вже готові запропонувати свою допомогу у вигляді модульного проекту, який має на меті підготувати злагоджену команду фахівців з готовою та зрозумілою програмою дій для участі і перемоги на місцевих виборах. А зробити це можна, як вони запевняють, через запровадження електронної петиції у містах.

«Ці вибори продемонструють, чи виросли в Україні патріотично налаштовані нові діячі, які мають чітку програму дій та чітке усвідомлення, що треба змінювати в місті, які готові починати змінювати систему влади з свого міста, підтримувати розвиток громадянського суспільства в Україні»,- зазначив Ігор Курус.

Самі організатори запевняють, що проект позапартійний, а основна його мета - допомогти у створенні професійної команди, яка захищатиме інтереси громадян в органах місцевої влади.

«Минулі вибори до міських рад показали, що люди приходять і виграють вибори, а потім не знають що робити. Спочатку вони обіцяють «золоті гори», а потім виявляється, що немає потрібних знань, немає бази для залучення інвестицій. Все це призводить до величезної недовіри громадян до усіх органів влади»,- пояснює Курус.

Програму розробили у вигляді трьох блоків. Перша – це стратегія розвитку міста або економічна частина. Друга – розбудова громадянського суспільства через пряму демократію. Ігор Курус розповідає, що пряму демократію вони пропагують як найкращий елемент, який дає можливість мешканцям міста висловлювати свої думки з будь-якого питання, брати безпосередню участь в управлінні містом. І третій блок – це фінансова прозорість або ж публічні фінанси .

Ігор Курус зазначає, що програма «Успішні міста - успішна Україна» має стати чесною і відкритою платформою для вирішення стратегічних і тактичних завдань міста.

«Ми маємо забути про популізм та партійні гасла. Хочемо підтримати кандидатів у мери, їхні команди з тим, щоб вони прийшли з цими ідеями у свої міста, почали їх реалізовувати. Ми впевнені, що сильна держава буде тоді, коли буде багатий громадянин і справедливе суспільство», - каже Курус. 

Хмельницький став третім містом, після Львова і Києва, де відбулась презентація проекту «Успішні міста - успішна Україна».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук