У Києві обговорять статус культурних цінностей окупованих територій

КультураК.С., 4 червня 20152350

4-5 червня відбудеться міжнародна науково-практична конференція  «Культурні цінності Криму та Донбасу: питання переміщення, повернення, супроводу, експертизи, збереження, музеєфікації».

Експерти обговорять статус культурних цінностей окупованих територій.

Під час конференції будуть обговорені аспекти українського, російського та міжнародного законодавства у сфері переміщення культурних цінностей в умовах збройного конфлікту, спеціальний захист культурних цінностей в умовах воєнного конфлікту, координацію правоохоронних органів та мистецтвознавців-експертів у галузі культурних цінностей в форс-мажорних обставинах.

Також йтиметься про оцінку, страхування, повернення культурних цінностей з музейного фонду України в умовах анексії Криму та на окупованих територіях Донбасу.

Обговорять також права, обов’язки та посилення відповідальності посадових і службових осіб, які відповідають за збереження та переміщення культурних цінностей з музейних установ Криму і зон АТО.

Нагадаємо, що у Нідерландах триває судовий процес щодо повернення в Україну експонатів кримських музеїв. Колекція скіфського золота, більше тисячі артефактів, була вивезена з кримських музеїв на виставку «Крим: золото і секрети Чорного моря» в археологічний музей Аллард Пірсона в Амстердамі на початку лютого 2014 року, ще до того, як Росія анексувала Крим. Відтоді сторони не можуть вирішити, кому повертати артефакти.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук