21 лютого в Національному художньому музеї України у Києві відкриється виставка живопису та графіки львівського художника Мирослава Ягоди «Я+GOD=A». Про це повідомило видання Lb.ua.
Назва виставки відсилає до художнього маніфесту Ягоди, який «препарував і зібрав заново своє прізвище, розгортаючи алфавіт у зворотному порядку від останньої до першої букви, від ізольованого, індивідуального "Я" до початку відліку, Альфи» – цитує видання організаторів виставки.
Експозицію розмістять у трьох залах музею, щоб познайомити глядача з живописними та графічними роботами Ягоди кінця 1980-х - 1990-х років. Саме в цей період художник, на думку кураторів, досяг вершини творчості, отримавши визнання в мистецьких колах України, Польщі, Австрії, Німеччини, і став ключовою фігурою львівського художнього андеграунду.
Організатори зазначають, що виставка в НХМУ – перша виставка художника національного масштабу. Кураторками проекту є Олена Грозовська та Тетяна Жмурко. Виставка триватиме до 12 квітня.
Мирослав Ягода помер 12 березня 2018 року. У березні 2019 року у Львівській галереї мистецтв ім. Б. Возницького відкрилась перша посмертна ретроспективна виставка Мирослава Ягоди. Ініціатори виставки – Тарас Возняк, Галина Хорунжа, Станіслав Силантьев – об'єднали в експозиції понад сотню знакових творів художника. На виставці представлені ранні твори так званого «чорного періоду», датовані другою половиною 1980-х роках, та частина останніх робіт Мирослава Ягоди, створених у 2010-х роках.
«Твори зроблено всупереч правилам і традиціям львівської художньої авансцени 1980 – початку 2000-х років, витриманi y кращих традиціях "експериментального мистецтва з елементами індустріалу, дарк кабаре та авангардного джазу". Мирослав Ягода – Том Вейтв від живопису!», – вважають кутатори виставки.
Також під час виставки у Львові сестра художника Марія Дика пікетувала Львівську галерею мистецтв. Жінка заявляла, що під час виставки можуть експонуватися роботи Мирослава Ягоди, викрадені з його майстерні у 2016 році. Родина художника вимагала від Тараса Возняка надати документальні підтвердження, що частину робіт Мирослав Ягода справді подарував національній галереї мистецтв. Возняк відкинув усі звинувачення.