У Києві відкриється "Мистецька мапа України: Львів"
27 березня Музей сучасного образотворчого мистецтва України розпочинає масштабний і тривалий у часі проект "Мистецька мапа України". Перша виставка проекту, присвячена одному з найпотужніших мистецьких осередків - Львову і має назву "Мистецька мапа України: Львів", - повідомили ZAXID.NET організатори проекту.
Куратори "львівської" мапи: Євстахія Шимчук (Львів), Мар`яна Мусій (Київ); консультанти: Тарас Лозинський та Роман Петрук (Львів).
У фокусі уваги першої виставки проекту - п’ять поколінь художників (переважно це - живописці, графіки і скульптори), творчість яких нині уособлює те, що ми звикли називати "мистецтвом Львова". Основу даної експозиції складають твори з колекції Музею сучасного образотворчого мистецтва України, майстерень художників і приватних збірок. Наступна масштабна презентація, яка представить унікальні взірці сучасного львівського декоративно-ужиткового мистецтва, запланована на 2009-2010 роки.
"Визначальними критеріями у формуванні кола авторів, включених до проекту "Мистецька мапа України: Львів", є не лише високий художньо-естетичний рівень їхніх творів, але й значуща громадська, чи, приміром, педагогічна діяльність, що справила значний вплив на мистецьку ауру міста. Це - Іван Труш, Олена Кульчицька, Роман Сельський, Карло Звіринський, Любомир Медвідь, Зиновій Флінта, Олександр Аксінін, Альфред Максименко та багато інших, - зазначила Мар`яна Мусій. - Окрім вказаних знаних майстрів, до експозиції увійшли твори й тих митців, як, скажімо, Степан Тітко, які за різних причин є маловідомими навіть у вузькопрофесійних колах, не кажучи вже про широкий загал. Музей має на меті увести ці імена у мистецький обіг, адже їхня творчість, на наш погляд, є репрезентативною для свого покоління, а твори, обрані для проекту, відображають принципову філософсько-мистецьку позицію авторів. Глядачі також побачать твори молодих талановитих авторів - Оксани Проценко, Міхая Тимошенко і Тамари Грідяєвої, які вирізняються на тлі своїх ровесників неординарним художнім баченням, своєрідністю виражальних засобів та вже зараз впізнаваною творчою манерою".
До виставки буде видано каталог, до якого увійдуть твори, що, насамперед, допоможуть скласти уявлення про творчість кожного з експонентів. Для львівського мистецького середовища каталог стане чи не першим масштабним виданням за останній час, яке охопить такий значний історичний період і представить творчість майже 60 митців.