У Києві відкриють перший український Музей науки

До створення проекту долучать польських експертів, які працювали над Центром науки «Копернік» у Варшаві

У Києві відкриють перший український Музей науки
Музей планують відкрити восени 2018 року

В Україні відкриють перший Музей науки. Про це йдеться на сайті Міністерства освіти і науки України.

Новий музей буде розташований у Києві, за адресою вул. Антоновича, 180. Простір матиме кілька десятків зон: експозиції (хімія, фізика, космос, підводний світ, роботи та ін.), майданчики для майстер-класів та відеодемонстрацій, науковий театр, зона невагомості, лабіринт, відкрита бібліотека.

Будівля, яку реконструюватимуть, має 5000 м2 вільної площі. Зараз у приміщенні діють Український інститут науково-технічної експертизи та Державна наукова-технічна бібліотека. Після реконструкції вони отримають відремонтовані приміщення із сучасними системами опалення та вентиляції, архівним та бібліотечним обладнанням.

«Мільйони українських дітей зможуть не лише дізнатися багато цікавого про навколишній світ, а й отримати перший практичний досвід наукової роботи. Вони матимуть змогу займатися у секціях, проводити досліди, експерименти, а у старшому віці – презентувати власні наукові розробки та втілювати їх в життя», – розповів заступник Міністра освіти і науки України Роман Греба.

За словами інвестора, орієнтовна вартість проекту – 150 млн грн. Його реалізація розрахована на 1 рік. Роботу над проектом розпочнуть вже у серпні, а будівельні роботи – у жовтні цього року.

Щоб реалізувати цю ідею, комплекс поділять на такі простори:

• Експлораторіум – освітні майданчики з інтерактивними експонатами, що пояснюють дію законів природи (дошкільний вік, молодша школа).

• Дитячі наукові студії (молодша та базова школи).

• Наукові секції (базова та старша школи).

• Відкриті лабораторії – для дослідницько-експериментальної роботи з природничих, точних, інженерних, суспільних та гуманітарних дисциплін (старша школа).

• Науковий коворкінг та науковий інкубатор – для доведення наукових ідей до впровадження (старша школа, студенти, молоді науковці).

• Тренінговий центр для педагогів.

• Профорієнтаційний та діагностичний центр для дітей та підлітків.

Центр науки у Варшаві відкрили у 2010 році, тут понад 450 інтерактивних експонатів

Базою для нового освітнього простору стане учнівська науково-дослідницька лабораторія Малої академії наук. МАН також стане упорядником Музею, а фахівці академії братимуть безпосередню участь у його створенні. До цього процесу долучать й польських експертів, які свого часу робили Центр науки «Копернік» у Варшаві.

Проект реалізують в межах державно-приватного партнерства. Інвестор має зробити ремонт, реконструкцію приміщень і створити унікальний освітній простір, частиною якого буде музей. Договір підписано між Фондом держмайна та компанією «Альдо», поручителем угоди виступила девелоперська компанія «Центр комерційних площ».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук