У Києві з'явиться перша в Україні «розумна вулиця» з тривожними кнопками і сонячними батареями
Інвесторами виступлять компанії, охочі протестувати своє обладнання на «розумній вулиці»
У Києві з’явиться перша в Україні «розумна вулиця»: модернізувати за останнім словом техніки мають намір вулицю Мельникова в Шевченківському районі столиці.
Тут з’являться сучасні світлофори, нова дорожня розмітка, тривожні кнопки, датчики для незрячих, лавочки і зупинки з сонячними батареями, електрозаправки. Закінчити всі роботи планують навесні наступного року, повідомляє «Сегодня».
За словами співкоординатора ініціативи Kyiv Smart City Ярослави Бойко, вулиця Мельникова була обрана з низки причин. «Тут є школа, лікарня, станція метро, переходи, громадський транспорт. Це одна з важливих доріг міста з масштабним трафіком. Таким чином ми зможемо залучити до проекту велику кількість людей і продемонструвати зручність і перевага нових технологій, а також оптимізації інфраструктури», – сказала вона.
Планується повністю перебудувати дорожні комунікації по Мельникова: встановити світлофори, що запобігають утворенню заторів, ліхтарі на сонячних батареях, пішохідний перехід зі світловідбивачами і звуковими датчиками для сліпих. Уздовж магістралі з’являться велодоріжки, електрозаправки і «розумні зупинки» на сонячних батареях, світлодіодні лампи на ліхтарях, тривожні кнопки для виклику поліції, відеоспостереження, підзарядка для мобільних.
Безбар’єрним і безпечним стане підземний перехід біля метро «Лук’янівська». Його пропонують обладнати підйомниками для людей з інвалідністю та мам з візочками, хорошим освітленням та інформаційними табло з навігацією.
Кардинально зміниться і парк ім. Котляревського. Тут з’являться ліхтарі з Wi-Fi, камерами відеоспостереження, тривожні кнопки за викликом поліції, підзарядки для мобільних телефонів, урни для собачих відходів і урни для роздільного збору сміття, пандуси для інвалідів, велопарковки та велопрокат, скейт-парк і два ігрові майданчики для дітей. Пам’ятник Котляревському відреставрують, а поруч облаштують новий фонтан, хоча в сквері вже один є.
Все буде обговорюватися з місцевими жителями. «У жовтні почнемо проводити соцопитування, щоб зрозуміти, які інноваційні рішення, на думку городян, потрібно впроваджувати першочергово», – пояснила Бойко.
Що ж стосується фінансів, то інвесторами виступлять компанії, охочі протестувати своє обладнання на «розумній вулиці». «Кількість компаній, які зацікавлені стати партнерами проекту, весь час зростає», – запевнили в Kyiv Smart City.
Влада Києва має намір всіляко підтримувати створення «розумних зон» в місті. «Будемо активно впроваджувати технологічні рішення, а жителі зможуть отримати якісний сервіс і протестувати технології на практиці», — повідомили в КМДА.